bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 21.09.2018 | Vārda dienas: Matīss, Modris, Mariss
LatviaLatvija

RB Rail: Galvenais šī gada fokuss būs Rail Baltica būvprojektēšana

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

“Rail Baltica” vizualizācijas projektam Latvijā

Šogad tiks pabeigti darbi pie vispusīga konsolidētā tehniskā būvprojekta sagatavošanas visās trīs valstīs – apvienoti sākotnējie tehniskie risinājumi, lai attīstītu vienlaidu dzelzceļa koridoru. Šogad pilnībā tiks pabeigti būvprojektēšanas iepirkumi Igaunijā, kā arī daļēji – Latvijā un Lietuvā, informē RB Rail AS.

Jānorāda, ka otrdien, 23.janvārī, RB Rail AS informēja par līdzšinējo Rail Baltica projekta progresu visās trīs Baltijas valstīs, kā arī norādīja uz šī gada projekta mērķiem.

Par sasniegto un projektā gaidāmo stāstīja RB Rail AS izpilddirektore un valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa, Lietuvos geležinkeliai Rail Baltica koordinēšanas nodaļas direktors Arenijus Jackus (Arenijus Jackus), SIA Eiropas Dzelzceļa līnijas Attīstības un sadarbības departamenta direktors Agnis Driksna un Rail Baltic Estonia OU valdes priekšsēdētāja Rīa Sillave (Riia Sillave).


Baiba Rubesa norāda uz četriem nozīmīgiem atskaites punktiem, kas sasniegti 2017.gadā: 

-Pirmkārt, visu trīs Baltijas valstu parlamenti ir ratificējuši Starpvaldību līgumu par Rail Baltica dzelzceļa savienojuma izveidi, tādējādi apliecinot to ilgtermiņa saistības Rail Baltica projekta īstenošanā. Tāpat arī Ernst & Young un Atkins starptautisko ekspertu sagatavotā Rail Baltica Globālā projekta Izmaksu un ieguvumu analīze (Cost-Benefit Analysis (CBA), kas balstīta uz ES CBA vadlīnijām, pierādīja, ka projekts ir finansiāli iespējams un dzīvotspējīgs un mērāmie projekta ieguvumi atsvērs tā izmaksas;

-Ar 5,8 miljardu eiro investīcijām, paredzētais ieguvumu apjoms sasniedz 16.2 miljardus eiro, tādā veidā sniedzot pietiekamu pamatu labuma guvējiem projekta attīstības turpināšanai;

Treškārt, Rail Baltica realizētāji darbojas veiksmīgi kā komanda, uzsākot Rail Baltica projekta būvprojektēšanu visās trīs Baltijas valstīs;

Ceturtkārt, 2017.gadā notikusi trešā pieteikšanās Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta finansējumam projekta realizēšanai, un saņemts pozitīvs lēmums no ES, ļaujot iesaistītajām pusēm uzsākt darbu pie CEF3 līdzfinansējuma līguma sagatavošanas. Būtiski, ka pēdējā CEF aicinājumā Eiropas Komisija pirmo reizi papildus piešķirtajiem «nacionālo aplokšņu» līdzekļiem ir atvēlējusi finansējumu 19 miljonu eiro apmērā, demonstrējot komisijas stingro apņemšanos Rail Baltica projekta realizēšanā,» tā Rubesa.


2017.gadā RB Rail AS vadībā un saskaņā ar nacionālo un Eiropas Savienības normatīvu prasībām, kā arī starptautisku megaprojektu ieviešanas standartiem tika definētas kopējās iepirkumu vadlīnijas un minimālie kritēriji. Tāpat, visiem Rail Baltica iepirkumiem tika sagatavotas vienotas līgumu veidnes.

Pērn RB Rail AS kopumā izziņoja 28 iepirkumus, no kuriem 21 noslēgts rezultatīvi. Trīs no iepirkumiem tika izziņoti atkārtoti, jo divos gadījumos pirmreizējā izziņošanā tiem nekvalificējās neviens no pretendentiem, savukārt vienā gadījumā pretendentu piedāvājums pārsniedza noteiktās līgumcenas apmēru.

«Visos iepirkumos strādājam saskaņā ar caurspīdīguma principu. Pagājušais gads bija nozīmīgs, jo uzsākām dialogu ar potenciālajiem projekta piegādātājiem, nodrošinot visiem vienādas iespējas – Rail Baltica globālā foruma ietvaros organizējām īpašu Piegādātāju dienu, ieviesām īpaši šim mērķim veidotas un izplatītus iepirkumu informatīvos vēstnešus, kā arī projekta oficiālajā mājaslapā railbaltica.org tika atvērta īpaši iepirkumiem veltīta sadaļa četrās valodās,» informēja Rubesa.

Projektam sasniedzot būvprojektēšanas fāzi, galvenais fokuss šajā gadā būs Rail Baltica būvprojektēšana un ar to saistītie uzdevumi. Šogad tiks pabeigti darbi pie vispusīga konsolidētā tehniskā būvprojekta sagatavošanas visās trīs valstīs – apvienoti sākotnējie tehniskie risinājumi, lai attīstītu vienlaidu dzelzceļa koridoru. Šogad pilnībā tiks pabeigti būvprojektēšanas iepirkumi Igaunijā, kā arī daļēji – Latvijā un Lietuvā. Dažiem dzelzceļa posmiem būvprojektēšana sāksies jau šovasar un sagaidāms, ka pilns būvprojekts tiks pabeigts 2020.gadā.

«Tāpat šogad turpināsies darbs pie galvenajiem projekta pētījumiem – operacionālā plāna, ilgtermiņa Rail Baltica globālā projekta biznesa plāna un virknes tehnisko pētījumu, tostarp vizuālajām vadlīnijām, klimata pārmaiņu ietekmes uz projektu pētījuma, piegādātāju tirgus pētījumiem, komercializācijas pētījumiem, BIM stratēģijas un citiem,» skaidroja Rubesa.

Šogad tiks turpināts darbs arī pie Lietuvā uzceltā Eiropas standarta platuma dzelzceļa posma Polijas/Lietuvas valstu robeža-Kauņa-RRT Palemona uzlabošanas iespēju izpētes pabeigšanas. Šobrīd pētījuma veicējs ir iesniedzis otro izpētes starpziņojumu par alternatīvām, kas palīdzētu sasniegt šajā posmā nepieciešamo ātrumu, kapacitāti un citus Globālā projekta tehniskos parametrus un savstarpējas izmantojamības tehniskās specifikācijas (TSIs) definējumus. Pētījuma rezultātiem ir jābūt gataviem šī gada pirmajā kvartālā.

Tāpat šovasar plānots pabeigt un trīs valstu ministrijām prezentēt infrastruktūras pārvaldītāja pētījumu lēmuma pieņemšanai vēl līdz šī gada beigām.

Rubesa uzsvērusi arī to, ka starp šī gada prioritātēm ir darbs pie Globālā projekta ilgtspējīga finansējuma un trešā CEF līdzfinansējuma līguma, un kopā ar projekta labuma guvējām – trīs Baltijas valstu ministrijām – turpināt veicināt projekta izpildi, nodrošinot nepieciešamo līdzfinansējuma apmēru ES daudzgadu finansēšanas shēmā. Tāpat plānots sākt īstenot Globālā projekta ilgtermiņa biznesa plānu un izstrādāt RB Rail AS ilgtermiņa finansēšanas modeli.

«Šogad tiks turpināts darbs arī pie sadarbības nostiprināšanas ar Somiju un Poliju, nākotnes biznesa klientu uzrunāšanas, Rail Baltica digitalizācijas un inovāciju stratēģijas izstrādes, kā arī turpināsim pievērst uzmanību resursu ziņā efektīva projekta ieviešanai. Tāpat kā 2017.gadā, arī šogad turpināsim izmantot mērogu ekonomijas principu konsolidētajos iepirkumos, tādējādi arī nodrošinot mazāku resursu patēriņu projektam,» skaidro Rubesa.

Ref: 225.000.103.2665


Pievienot komentāru

Lietuvas premjers pievērsies pārtikas dārdzībai, cenšas saasināt konkurenci

Daudzkārt veltījis kritiku pārtikas mazumtirdzniecības ķēdēm par augstām pārtikas cenām, Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) ir pievērsies šim jautājumam. Viņš saskata kūtrumu konkurences uzrauga darbā un vēlas aicināt tirgū ienākt jaunus ārzemju mazumtirgotājus, vienlaikus pabalstot mazos vietējos veikalus.

Konceptuāli atbalsta ieceri stingrāk kontrolēt pakalpojumu sniegšanu internetā

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām, kas nodokļu nomaksas jomā paredz stingrāk kontrolēt preču tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu internetā.

Patvaļīgi nocirstu koku vietā Rīgas vēsturiskajā centrā būs jāiestāda jauni

Rīgas vēsturiskajā centrā esošas zemes īpašniekiem bojā gājuša vai patvaļīgi nocirsta koka vietā būs jāiestāda jauns, ceturtdien, 20.septembrī, trešajā lasījumā lēma Saeima. 

Eksperti: Laika apstākļi reti veicina ceļu satiksmes negadījumus, neuzmanība gan

Analizējot kopējos ceļu satiksmes negadījumu iemeslus Rīgas reģionā 2016.gadā, konstatēts, ka lielākā daļa jeb 65% ceļu satiksmes negadījumu notiek pilsētās, vairumā – tieši skaidros vai saulainā laikā (43%). Tomēr laika apstākļi ļoti reti veicina ceļu satiksmes negadījumus, lielākajā daļā gadījumu vainojama ir autovadītāja neuzmanība vai nevērība.

Tiesa noraida LDz lūgumu mainīt Valsts dzelzceļa administrācijas pārstāvi Iesalnieku 

Tiesas procesā starp VAS Latvijas dzelzceļš un Valsts dzelzceļa administrāciju par Ventspils depo ēkas izmantošanu Administratīvā rajona tiesa noraidījusi LDz lūgumu nomainīt Valsts dzelzceļa administrācijas pārstāvi Juri Iesalnieku, kurš vienlaikus ir arī administrācijas direktors, liecina tiesas lēmums.

Pieņem grozījumus pārejai uz kompetenču pieejā balstītu mācību saturu

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā, kas nepieciešami jaunā izglītības satura pakāpeniskai ieviešanai – pārejai uz kompetenču pieejā balstītu mācību saturu.

Brexit: finiša taisnē, bet bez finiša līnijas

Līdz Lielbritānijas oficiālas izstāšanās no Eiropas Savienības ir palikušas nedaudz mazāk nekā 200 dienas. Statuss, kurā šobrīd atrodas vienošanās gan starp Lielbritāniju un ES, gan pašā Lielbritānijas valdībā, rada aizvien lielāku starptautisko haosu, kurā ieguvēji nav ne Lielbritānija, ne ES, ne Latvija.

NMPD brigādēm varēs maksāt piemaksas par darbu valsts pasākumu nodrošināšanā

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likuma izmaiņas, kas paredz noteikt piemaksu 100% apmērā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādēm, kas piedalās īpaši nozīmīgu valsts pasākumu nodrošināšanā.

Saeima 2.lasījumā atbalsta VDK dokumentu publicēšanu internetā

Daļu no Latvijas PSR Valsts drošības komitejas dokumentiem Latvijas Nacionālais arhīvs līdz 2018.gada beigām publicēs savā interneta vietnē. To paredz grozījumi likumā, ko Saeima ceturtdien, 20.septembrī, atbalstīja otrajā lasījumā.

Iekšzemes migrācijā visvairāk iedzīvotāju zaudējuši Kupravas un Ķepovas pagasti

Iekšzemes migrācijā pēdējo 18 gadu laikā visvairāk iedzīvotāju zaudējuši Kupravas un Ķepovas pagasti Latgalē, liecina jaunais Centrālās statistikas pārvaldes izveidotais interaktīvs tīmekļa rīks par Latvijas iedzīvotāju iekšzemes migrāciju.

Vēlas liegt banku akcionāriem vienlaikus strādāt arī valdē

Saeima pirmajā lasījumā pieņēma grozījumus Kredītiestāžu likumā, kas paredz īstenot vairākus pasākumus Latvijas finanšu sistēmas stiprināšanai un tās ilgtermiņa stabilitātes veicināšanai.

Igaunijā vadošajām partijām stiprs vēlētāju atbalsts

Igaunijā valda priekšvēlēšanu gaisotne, un vadošajām četrām partijām ir ievērojams vēlētāju atbalsts, kas ir krietni virs piecu procentu ievēlēšanas sliekšņa, tā liecina jauna sabiedriskās domas aptauja.

Aglonas dome aizliedz rīkot piketu sašutuma paušanai par pedofilijas skandāliem baznīcā pāvesta vizītes laikā

Pāvesta Franciska vizītes dienā Aglonā tika plānots pikets pret baznīcas aizliegumiem veikt abortus un sašutuma paušanai pret aktualizētajiem pedofilijas skandāliem, taču dome pasākumu rīkot nav atļāvusi.

Varēs noraidīt nepamatoti dārgus publisko iepirkumu piedāvājumus

Saeimas deputāti ceturtdien, 20.septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, kas paredz noraidīt nepamatoti dārgus publisko iepirkumu piedāvājumus.

Saeima konceptuāli atbalsta pensiju piemaksu indeksāciju

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja vairākas iniciatīvas straujākam pensiju pieaugumam vairākām pensionāru grupām.

Pāvesta vizīte Baltijā pievērš uzmanību seksuālas izmantošanas gadījumiem baznīcā

Laiks, kad Baltiju apmeklē Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks, ievērojami atšķiras no 1993.gada, kad reģionā viesojās viņa priekštecis Sv. Jānis Pāvils II. Daļā sabiedrības neizpratni raisa miljoni eiro, ko tērē pāvesta uzņemšanai, tikmēr pasaulē nerimst pārmetumi par seksuālas izmantošanas gadījumiem no šīs konfesijas garīdznieku puses.

Vairums deputātu atbalsta Latvijas Valsts prezidenta atklātu ievēlēšanu; ZZS deputāti nespēj izlemt vienbalsīgi

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Satversmē, kas paredz Valsts prezidentu ievēlēt atklāti.

Vitol Grupa satraukta par tiesiskumu Latvijā; vēršas pie augstākajām amatpersonām

Viens no lielākajiem energoresursu tirgotājiem pasaulē Vitol Grupa nosūtījis vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, paužot satraukumu par tiesisko principu un normatīvo aktu piemērošanu tiesvedībā starp LatRosTrans un Polocktransneft Druzba par 66 miljonu eiro vērto tehnoloģisko naftu.

Likumā nostiprinās valsts tiesības uz Rīgas Latviešu biedrības namu

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija lēma trešajā lasījumā atbalstīt jauna likuma projektu Rīgas Latviešu biedrības nama atbalstam.

Meja lūdz ES nesašķelt Lielbritāniju

Zalcburgā, Austrijā norisinās Eiropas Savienības galotņu sanāksme, kur Lielbritānija aicinājusi pārējās dalībvalstis atteikties no, Londonas skatījumā, nepieņemamām un valsti šķeļošām prasībām britu izstāšanās sarunās. Līdz britu iziešanai no ES ir seši mēneši, bet abas puses pašlaik šķiet nepiekāpīgas saistībā ar Ziemeļīrijas-Īrijas robežas strīdu.

VID varētu publiskot informāciju par nodokļu maksātāju bez tā piekrišanas

Atsevišķos gadījumos Valsts ieņēmumu dienestam varētu būs tiesības publiskot informāciju par nodokļu maksātāju bez tā piekrišanas, paredz Finanšu ministrijas izstrādātie un saskaņošanai nodotie grozījumi likumā par nodokļiem un nodevām.

Saeimā lems, vai palielināt radošo personu loku atbalsta stipendijai

Rosina ļaut plašākam lokam radošo personu pieteikties un saņemt atbalsta stipendijas gadījumos, kad netiek gūti ienākumi. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija grozījumus Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likumā 1.lasījumā atbalstīja, un likumprojekts kā steidzams Saeimā nodots izskatīšanai 20.septembrī.

Mudina amatpersonām uzņemties atbildību par valsts resursu neatbilstošu izmantošanu

Ja notikusi resursu neatbilstoša izmantošana, amatpersonām par to jāuzņemas atbildība un nepieciešams segt valstij radītos zaudējumus, uzsver Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Ar grūtībām pieņem lēmumu par 8,3 milj. eiro pārdali veselības aprūpes budžetā

Saeimas Budžeta un finanšu komisija atbalsta ieceri pārdalīt 8,277 miljonus eiro no hronisko pacientu aprūpei plānotā finansējuma veselības aprūpes sistēmas reformu turpināšanai.

Igaunijas skandāla ēnā atkāpjas Danske Bank galva

Dānijas lielākās kredītsabiedrības Danske Bank izpilddirektors atkāpies no amata pēc tam, kad iekšējā izmeklēšanā izdevies noteikt, cik daudz naudas nelikumīgi legalizēts caur tās atzaru Igaunijā.