RB Rail padomes priekšsēdētāja amatā iecelts Karolis Sankovskis

Baltijas valstu kopuzņēmuma RB Rail, kas izveidots, lai īstenotu dzelzceļa projektu Rail Baltica, padomes priekšsēdētāja amatā iecelts Karolis Sankovskis (Karolis Sankovski), bet padomes priekšsēdētāja vietnieka amatos iecelta Rīa Sillave (Riia Sillave) un Edvīns Bērziņš, informē uzņēmumā. 

RB Rail padomes priekšsēdētājs un divi tā vietnieki ik gadu tiek iecelti rotācijas kārtībā. Vienlaikus akcionāru līgums nosaka, ka padomes priekšsēdētāja amatu katru gadu ieņem kāds no kopuzņēmuma valstu pārstāvjiem rotācijas kārtībā un šogad prezidējošā valsts ir Lietuva.

«2018.gads bija nozīmīgs Rail Baltica globālā projekta ieviešanā. Pagājušajā gadā projekta komandas visās Baltijas valstīs sasniedza vairākus nozīmīgus mērķus, tostarp pirmo būvprojektu iepirkumu izsludināšanu, kā arī vienošanās noslēgšanu par Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (CEF) grantu,» stāsta Sankovskis.

Tāpat viņš atzīmē, ka vēlas saglabāt šo pozitīvo virzību un veiksmīgo sadarbību, drīzumā strādājot ar jauno kopuzņēmuma valdes priekšsēdētāju. «Ir svarīgi turpināt uzkrāt projekta pieredzi un briedumu arī nākamajā gadā, lai mēs būtu sagatavoti nākamajiem CEF pieteikumiem, piesaistot jaunas finansēšanas iespējas,» pauž Sankovskis.

RB Rail padomi veido seši tās locekļi – katrs akcionārs izvirza divus biedrus uz trim gadiem. Igaunijas pārstāvji ir Igaunijas Ekonomikas un sakaru ministrijas padomnieks transporta un loģistikas jautājumos Anti Mopels un Sillave. Latviju pārstāv Bērziņš un Latvijas dzelzceļa juridisko un administratīvo lietu speciāliste Vineta Rudzīte. Savukārt Lietuvu pārstāv Rail Baltica Statyba izpilddirektors un Lietuvos geležinkeliai Dzelzceļa infrastruktūras direkcijas vadītājs Sankovskis un Lietuvos geležinkeliai valdes priekšsēdētājs Roms Šveds.

Jau ziņots, ka RB Rail ir daudznacionāls Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums, kas tika izveidots, lai īstenotu Rail Baltica projektu – pirmo šādā mēroga infrastruktūras projektu Baltijā. RB Rail ir centrālais Rail Baltica projekta koordinators. Tā galvenie uzdevumi ir dzelzceļa projekta izstrāde, būvniecība un mārketinga aktivitāšu realizācija. Projekts paredz izbūvēt ātrvilciena dzelzceļa līnijas infrastruktūru no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai.

Rail Baltica projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1 435 mm) dzelzceļa līniju ar maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Paredzēts, ka Rail Baltica izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas