bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 13.12.2019 | Vārda dienas: Lūcija, Veldze

RB Rail vadītājs: Rail Baltica radīs iespējas paaugstināt cilvēku labklājību reģionā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Dzelzceļa projekts Rail Baltica radīs iespējas paaugstināt cilvēku labklājību reģionā jau sākot ar būvprojektēšanas un būvniecības posmu uzsākšanu, trešdien, 3.aprīlī, atklājot Rail Baltica Globālo forumu Viļņā, pauda Baltijas valstu kopuzņēmuma AS RB Rail valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Tīmo Rīhimeki.

«Tāpat arī aktuālās tendences pasaulē – urbanizācija, digitalizācija un klimata pārmaiņas – aktualizē Rail Baltica mērķus, kas nodrošinās efektīvus un ilgtspējīgus transporta pakalpojumus pasažieriem un kravām,» norādīja Rīhimeki.

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis pauda, ka Rail Baltica projekta panākumus vienlīdz ietekmē visas valstis šajā reģionā, norādot, ka Lietuva ir apņēmības pilna strādāt kopā ar visiem kaimiņiem. «Mēs apsveicam Somiju ar lēmumu pievienoties projektam. Polijas un Somijas iesaistīšanās projektā ir vairojusi šī transporta koridora nozīmi. Tāpēc es vēlos pateikties partneriem un aicinu savstarpēji atbalstīt vienam otru, lai sasniegtu projekta kopējos mērķus,» teica Skvernelis.

Savukārt Eiropas Komisijas (EK) Transporta ģenerāldirektorāta vadītājs Henriks Hololejs forumā norādīja, ka Rail Baltica projekts ļaus sasniegt vairākus Eiropas infrastruktūras un mobilitātes politikas mērķus – savienot Eiropas Savienības (ES) Austrumu un Rietumu daļas, reģionus ar centru, kā arī veidot koridorus, kuri šķērso vairākas dalībvalstis. Tāpat Rail Baltica ļaus pārvietot kravas no ceļiem uz dzelzceļu, kā arī atbalstīt ilgtspējīga transporta attīstību. Viņš piebilda, ka tie ir tikai daži no paredzamajiem ieguvumiem no šī projekta, piebilstot, ka EK pilnībā atbalsta šo projektu, un līdz šim tās līdzdalība ir bijusi gan intensīva, gan aktīva.

Pirmā foruma diena ir veltīta ekonomisko, politisko un finanšu tēmu apspriešanai projekta ietvaros, īpaši izceļot pasažieru un kravas pārvadājumu attīstības iespējas, tajā skaitā arī reģionālajā mērogā. Uzsvars tiek likts arī uz projekta finansēšanu nākotnē, informāciju par projekta infrastruktūras pārvaldību, kā arī Polijas un Somijas iesaisti projektā.

Ziemeļjūras–Baltijas TEN-T pamattīkla koridora koordinatore Katerina Trautmane forumā pauda, ka vēsturiski modernas infrastruktūras pieejamība vienmēr bijusi viens no galvenajiem faktoriem, kas nosaka valstu labklājību un konkurētspēju, norādot, ka «šajā ziņā īpaši svarīga ir ātrgaitas vilciena infrastruktūra, kas rada būtiskus sekundāros ekonomiskos ieguvumus un pozitīvi iespaido makroekonomisko attīstību».

Foruma laikā notika pirmā Lietuvas pamattrases būvprojektēšanas līguma parakstīšana dzelzceļa līnijai no Kauņas līdz Ramīgalai. Līgumu parakstīja iepirkuma uzvarētāja Spānijas uzņēmuma IDOM Consulting, engineering, architecture vadītājs Alvaro Rejs, Rīhimeki un RB Rail finanšu direktors un valdes loceklis Igns Degutis. Šis notikums iezīmēja Rail Baltica dzelzceļa līnijas būvprojektēšanas darbu sākumu Lietuvā.

Foruma turpinājumā tiks sniegta informācija par projekta finansēšanu, norisināsies diskusija par infrastruktūras pārvaldību un izskanēs uzrunas no Somijas un Polijas pārstāvjiem.

Otrā pasākuma diena veltīta projekta tehniskās īstenošanas aspektiem, kā piemēram, plānotajiem 2019.gada iepirkumiem, īstenotajiem pētījumiem, kā arī būvprojektiem. Paneļdiskusijā ar vadošajiem dzelzceļa nozares pārstāvjiem tiks apspriesta pieredze lielu infrastruktūras projektu īstenošanā. Papildus tam Sociālās dimensijas skatuvē prezentēs Rail Baltica projekta Arhitektūras, ainavu plānošanas un vizuālās identitātes vadlīnijas.

Rail Baltica Globālais forums pulcē nozares profesionāļus, vadītājus, lēmumu pieņēmējus, piegādātājus un dzelzceļa ekspertus starptautiskā divu dienu pasākumā, kas veltīts Rail Baltica projektam. Piedaloties vairāk nekā 700 dalībniekiem no 302 uzņēmumiem un 30 valstīm, šī ir lielākā dzelzceļa nozares konference Baltijas valstīs.

Rail Baltica projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 mm) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Paredzēts, ka Rail Baltica izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem.


Pievienot komentāru

CSDD uzsāks starptautiskā parauga vadītāja apliecību izsniegšanu

«Šo jauninājumu īpaši novērtēts tie Latvijas iedzīvotāji, kas plāno apmeklēt kādu eksotiskāku valsti, jo tieši šajās valstīs ir bijuši gadījumi, kad netika atzītas Latvijā izsniegtās apliecības.»

Kopējie nodokļu parādi Latvijā decembra sākumā – 869,4 miljoni eiro

Latvijā šogad decembra sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 869,367 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Briti Brexit vēlēšanās izvēlas Džonsona konservatīvos

Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās uzvaru ir pieteikusi valdošā Konservatīvā partija. Tās solījums īstenot valsts izstāšanos no Eiropas Savienības tai atnesis drošu vienpartijas vairākumu, liecina nepilnīgi vēlēšanu rezultāti.

Autovadītājiem: Kurzemē apledojuši ceļi

Kurzemē 13.decembra rītā apledojums vietām apgrūtina braukšanu par valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

ES dalībvalstis atbalsta kursu uz klimatneitralitāti 2050.gadā, Polija ne

Eiropas Savienības dalībvalstis, tostarp Latvija, ir atbalstījušas Eiropas Komisijas piedāvāto politisko kursu, kas paredz konkrētu rīcību, lai bloks līdz 2050.gadam kļūtu klimatneitrāls. Polija atteikusies tam piekrist savas akmeņoģļu enerģētikas dēļ.

Eigimu rosina apsūdzēt par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu

KNAB rosina Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu divās lietās pret Rihardu Eigimu par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu un nelikumīgi glabātu šaujamieroča munīciju.

Rīgas domes pagaidu vadību plāno uzticēt VARAM valsts sekretāram Balševicam

Ja Saeima nobalsos par Rīgas domes atlaišanu, pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs līdz ārkārtas vēlēšanām varētu būt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Edvīns Balševics.

Nedēļas izskaņā un nākamās nedēļas sākumā silts laiks un bieži gaidāmi nokrišņi

Laika apstākļus nākamajā nedēļā noteiks ciklonu darbība. Debesis lielākoties klās mākoņi un bieži gaidāmi nokrišņi.

No ANO klimata konferences izraida vides aktīvistus, novērotājus

Madridē no ANO Klimata pārmaiņu konferences ceturtdien izraidīti vides aktīvisti un novērotāji pēc tam, kad konferences telpās sarīkota trokšņaina protesta akcija.

Rīgā 40.autobusa maršrutu Jugla–Ziepniekkalns aizstās 4.trolejbusa maršruts

Maršruta izmaiņas tiks īstenotas, sākot ar 2020.gada 2.janvāri, ziņo uzņēmumā Rīgas satiksme.

Ko Lietuvai nozīmēs zemāks vēlēšanu slieksnis – demokrātijas kvalitāti vai ķīviņus Seimā?

Lietuvas likumdevēji šonedēļ atbalstījuši vēlēšanu sliekšņa pazemināšanu politiskajām partijām līdz 3%, bet partiju apvienībām – līdz 5%. Ieceres atbalstītāji to raksturo kā valsts demokrātijas briedumu, taču pretinieki sauc to par kaitējumu Seima darbam, jo partiju sadalījums varētu kļūt vēl sadrumstalotāks.

Latvijas nepilsonim Skripņikam piecu gadu cietumsods par karošanu Austrumukrainā

Atstāts negrozīts spriedums, ar kuru daugavpilietim Artjomam Skripņikam par piedalīšanos bruņotajā konfliktā Austrumukrainā, apmācot jaunos karavīrus, piespriests piecu gadu cietumsods.

Kariņš izveido darba grupu Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ceturtdien, 12.decembrī, izdevis rīkojumu par darba grupas izveidi satiksmes ministra Tāļa Linkaita vadībā Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai.

Latvija oktobrī starp 11 ES valstīm ar rūpniecības produkcijas apmēra kāpumu

Rūpniecības produkcijas izlaide Latvijā šā gada oktobrī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada palielinājusies par 3%, tai esot starp 11 valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Krievija izraida vācu diplomātus, atbildot uz Vācijas rīcību pēc Berlīnes slepkavības

Krievija lūgusi diviem Vācijas vēstniecības darbiniekiem pamest valsti. Šis ir atbildes solis uz Vācijas lēmumu saistībā ar kāda Gruzijas pilsoņa slepkavību pasludināt divus Krievijas diplomātus par valstī nevēlamām personām.

Gada nogales brīvdienās strādās atsevišķas pasta nodaļas; pensijas izmaksās agrāk

Gada nogales svētkos 24., 25., 26. un 31.decembrī strādās atsevišķas pasta nodaļas lielākajos tirdzniecības centros.

Veinstīna Holivudas seksuālas izmantošanas sāgā piedāvā kompensēt 25 milj. dolārus

ASV kinoindustrijas skandālā par virkni iespējamu seksuālas izmantošanas gadījumu kinoproducents Hārvijs Veinstīns (Harvey Weinstein) izteicis piedāvājumu panākt pirmstiesas vienošanos ar vairāk nekā 30 sievietēm apmaiņā pret 25 miljonu ASV dolāru lielu sāpju naudu.

Arī Rīgas brīvosta un Liepājas SEZ izstāsies no Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas

Rīgas brīvosta un Liepājas Speciālā ekonomiskā zona izstāsies no smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga vadītās Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas, kas pakļauta ASV sankcijām.

Jāpanāk, lai Lemberga ietekme Ventspils brīvostā tiek pārtraukta, tā banku uzraugi

Sankciju mērķis nav paralizēt uzņēmumu darbību, bet gan saprast, vai caur tiem tiek veikti darījumi, ko ietekmē sankcionētā persona – Aivars Lembergs.

Saeimas Budžeta komisija noraida iedzīvotāju aicinājumu atlikt partiju finansējuma palielināšanu

Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vairākums noraidījis vairāk nekā 11 000 cilvēku parakstīto iniciatīvu par būtiskas partiju finansējuma palielināšanas atlikšanu.

Atklāj Igaunijas-Somijas gāzes starpsavienojumu

Igaunija un Somija svinīgi atklājušas gāzes starpsavienojumu Balticconnector, kas iezīmē nogriezni desmit gadus ilgā reģiona enerģētikas tirgus attīstībā.

Saeimas Juridiskā komisija atbalsta tiesnešu imunitātes atcelšanu administratīvo pārkāpumu lietās

Saeimas Juridiskā komisija pirms otrā lasījuma atbalstījusi likumprojektus, ar kuriem plānots atcelt tiesnešu imunitāti administratīvo pārkāpumu lietās.

Jaunais Latvijas Bankas prezidents – Mārtiņš Kazāks

Saeima ceturtdien, 12.decembrī, Latvijas Bankas prezidenta amatā apstiprinājusi Mārtiņu Kazāku.

Izraēla ceļā uz trešajām parlamenta vēlēšanām gada laikā

Izraēlā turpinās ieilgusi politiskā krīze. Knesets sācis virzību uz parlamenta atlaišanu un trešajām parlamenta vēlēšanām gada laikā pēc tam, kad neviena politiskā partija nav spējusi izveidot vairākuma koalīciju.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!