Reverta šogad Valsts kasei atmaksājusi 24,6 miljonus

Akciju sabiedrība Reverta šā gada maijā ir veikusi kārtējo maksājumu Valsts kasei 20,1 miljona eiro apmērā. Tādējādi šogad Valsts kase no Revertas ir saņēmusi jau 24,6 miljonus eiro jeb par 15 miljoniem eiro vairāk nekā analogā laika periodā pērn.

Kā jau iepriekš ziņots, 4,5 miljonu eiro maksājumu Reverta veica 2016.gada februārī.

Kopumā Latvijas valsts no Revertas dažādu maksājumu veidā ir saņēmusi vairāk nekā 635 miljonus eiro, no tiem 391,2 miljoni eiro ir novirzīti kā tiešie maksājumi Valsts kasei. Papildus Reverta ir veikusi arī ierobežoto noguldījumu, procentu par subordinēto kapitālu un citu apjomīgu maksājumu savlaicīgu izpildi. Ņemot vērā tādus būtiskus apstākļus kā ekonomiskās situācijas maiņu, nestabilo ģeopolitisko stāvokli, kā arī no Parex bankas iepriekšējiem akcionāriem saņemto aktīvu zemo kvalitāti, Revertas speciālisti piecu darbības gadu laikā ir sasnieguši maksimāli iespējamo rezultātu, norāda Reverta.

Saskaņā ar Eiropas Komisijas apstiprināto Parex bankas restrukturizācijas plānu Revertas darbība tiek izbeigta 2017.gada beigās. Līdz noteiktā termiņa beigām Revertai jāpabeidz portfeļa izstrāde un uzņēmuma darbība. Šobrīd Revertas portfelī ir atlikuši tikai vissarežģītākie objekti ar laikietilpīgu izstrādes termiņu, jo pārējo, nosacīti labāko, problemātisko aktīvu daļu Reverta savos piecos darbības gados jau ir izstrādājusi un realizējusi. Viens no nesen veiksmīgi īstenotajiem Revertas lielākajiem projektiem ir airBaltic centrālās biroja ēkas rekonstrukcijas, iznomāšanas un pārdošanas darījums, kura kopējā summa sasniedza 6,19 miljonus eiro.

No problemātisko aktīvu restrukturizācijas, vērtspapīru realizācijas un nekustamo īpašumu pārdošanas Reverta tās darbības laikā ir atguvusi vairāk nekā 680 miljonus eiro.

Ref: 102.000.102.12704

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas