Rīgas satiksme un RMS vēršas tiesā pret KP uzliktajiem sodiem

Pašvaldības SIA Rīgas satiksme (RS) un pilnsabiedrība Rīgas mikroautobusu satiksme (RMS) ir vērsusies tiesā saistībā ar Konkurences padomes (KP) uzliktajiem sodiem.

Rīgas satiksmes pārstāvis Viktors Zaķis apstiprina, ka uzņēmuma noteiktajā termiņā ir vērsies tiesā par KP uzlikto 2,1 miljona eiro sodu par konkurences ierobežošanu, vienojoties par to, ka RMS braukšanas maksa nedrīkst būt zemāka par Rīgas satiksmes tarifu.

Jāatzīmē, ka KP priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama iepriekš sacījusi, ka Rīgas satiksme var tiesāties par uzlikto divu miljonu naudas sodu, turklāt, ja RS un RMS trīs mēnešu laikā vienošanos nepārtrauks, tai tiks uzlikta soda nauda par katru dienu līdz 3% apmērā no konkrētās dienas apgrozījuma. 

Arī RMS vērsusies tiesā par KP uzlikto sodu 87 948 eiro apmērā, apstiprināja uzņēmuma pārstāve Maija Lazdiņa.

BNN iepriekš vēstīja, ka KP ir uzlikusi Rīgas satiksmei 2,1 miljona un Rīgas mikroautobusu satiksmei 88 tūkstošu eiro sodu par konkurences ierobežošanu, vienojoties par to, ka Rīgas mikroautobusu satiksmes braukšanas maksa nedrīkst būt zemāka par Rīgas satiksmes tarifu.

Par konkurences kropļošanu Konkurences padome piemērojusi Rīgas satiksmei naudas sodu 2 163 046 eiro apmērā, bet RMS – 87 948 eiro apmērā. Vienlaikus uzlikts tiesiskais pienākums pārtraukt aizliegtās vienošanās īstenošanu, kā arī RMS noteikt braukšanas maksu neatkarīgi, balstoties uz objektīviem aprēķiniem par viena pasažiera brauciena pašizmaksu.

Tāpat ziņots, ka Rīgas dome 11.aprīlī atbalstīja grozījumiem pašvaldības 2015.gada 16.janvāra lēmumā Par sabiedriskā transporta pakalpojumu tarifu Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā. Grozījumus nosaka, ka galvaspilsētas sabiedriskā transporta maršruta tīkla paaugstināta servisa pārvadājumu maršrutos darbojas Rīgas satiksmes noteiktais tarifs, kas aprēķināts, ievērojot Ministru kabineta noteikumos noteikto sabiedriskā transporta pakalpojuma tarifa noteikšanas metodiku, un nav zemāks par lēmuma 1.punktā noteikto tarifu.

Lēmuma 1.punkts paredz, ka vienreizējā braukšanas maksa ir 1,15 eiro, abonementa maksa vienā maršrutā visām mēneša dienām ir 35 eiro, visām mēneša darba dienām – 30 eiro un piecām dienām – deviņi eiro. Savukārt visos tramvaju, trolejbusu un autobusu maršrutos visām mēneša dienām maksa ir 50 eiro, visām mēneša darba dienām – 40 eiro, piecām dienām – 15 eiro, trīs dienām desmit eiro un 24 stundām – pieci eiro.

BNN iepriekš ziņoja arī to, ka Vienotības un Nacionālās apvienības deputāti aicināja Vides un reģionālās attīstības ministriju izvērtēt Rīgas domes priekšsēdētāja, Rīgas satiksmes kapitāldaļu turētāja Nila Ušakova atbildību par uzņēmumam piemēroto soda naudu 2,1 miljona eiro apmērā, kā arī uzskata, ka nedrīkst pieļaut, ka šo soda naudu nāktos segt no Rīgas nodokļu maksātāju naudas.

Savukārt Rīgas satiksme, atsaucoties uz KP pieņemto lēmumu, jau iepriekš informēja, ka KP pieņemtais lēmums ir nepamatots, uzņēmums nepiekrīt lēmumā minētajiem argumentiem un vērsīsies tiesā, lai šo lēmumu pārsūdzētu.

Ref: 225.000.103.610

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas