Rūķīšu tēja ar Altum atbalstu uzsāk eksportu uz Lielbritāniju

Dobeles novada zemnieku saimniecība Rūķīšu tēja uzsākusi produkcijas eksportu uz Lielbritāniju, kas ir uzņēmuma pirmais nozīmīga apjoma eksporta darījums. 

Eksports uzsākts ar Attīstības finanšu institūcijas Altum jaunās valsts atbalsta programmas palīdzību, kas piedāvā eksporta garantijas jeb eksporta darījumu apdrošināšanu uz Eiropas Savienības valstīm, BNN vēsta uzņēmumā.

Pirmajā Rūķīšu tēja produkcijas kravā uz Lielbritāniju ir 17 tonnas jeb vairāk nekā 57 tūkstoši ievārījuma burciņu ar 11 dažādām garšām. Plānots, ka pēc aptuveni nedēļu gara ceļa no Dobeles ievārījums jau no maija vidus būs nopērkams gan Londonā, gan arī citviet Anglijā. Lai jaunā eksporta prece būtu saprotama tās potenciālajiem pircējiem, uzņēmums ir izveidojis arī Lielbritānijas tirgum atbilstošus iepakojumus angļu valodā.

Rūķīšu tēja pārstāvis Raimonds Lignickis norāda, ka līdz šim saimniecībā ražoto produkciju bija iespējams iegādāties pārsvarā tikai vietējā tirgū, eksporta apjoms bija minimāls. Viņš norāda, ka prognozēt, kā tālāk attīstīsies eksports, vēl ir pāragri. «Šī ir pirmā šāda veida iespēja, kuru izmantojam, taču mēs viennozīmīgi raugāmies uz to kā uz ļoti potenciālu biznesa izaugsmes iespēju.»

Altum valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš: «Prieks, ka Latvijas uzņēmumi ir veiksmīgi ne tikai vietējā tirgū, bet arī pietiekami ambiciozi, lai iekarotu starptautisku arēnu. Rūķīšu tēja ir lielisks paraugs tam, kā salīdzinoši neliels uzņēmums ar valsts atbalsta palīdzību var sākt iekarot eksporta tirgu.»

Bērziņš uzsver, ka ar Altum programmu arī citi uzņēmumi, eksportējot uz Eiropas Savienības valstīm, var to darīt ar drošības sajūtu, bez riska nesaņemt samaksu par savām precēm un pakalpojumiem. 

Rūķīšu tēja ir pirmais lauksamniecības produkcijas ražotājs, kas izmantojis jauno Altum pakalpojumu – eksporta garantijas jeb pircēja nemaksāšanas risku apdrošināšanu uz ES valstīm. 

BNN jau ziņoja, ka Altum jauno valsts atbalsta programmu – eksporta kredīta garantijas uzņēmumiem, kas eksportē uz ES valstīm, sāka piedāvāt šī gada aprīlī. Šis ārvalstu pircēju nemaksāšanas riska apdrošināšanas veids ir paredzēts divām uzņēmumu grupām – tiem, kuru eksporta apgrozījums ir mazāks par diviem miljoniem eiro gadā, gan arī eksporta darījumiem ar atliktā maksājuma termiņu no sešiem līdz 24 mēnešiem neatkarīgi no uzņēmuma eksporta apgrozījuma.

Paredzēts, ka programmas ietvaros atbalstu saņems vairāk nekā 150 uzņēmumi, garantējot eksporta darījumus uz ES vismaz 82 miljonu eiro apmērā.

Ref:224.000.103.1108

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas