Ryanair radītais piesārņojums pielīdzināms ogļu elektrostaciju rādītājiem; iekļūst ES piesārņotāju top 10

Ryanair kā vienīgā lidsabiedrība ir iekļuvusi starp deviņām akmeņogļu spēkstacijām sarakstā, kur apkopoti desmit lielākie gaisa piesārņotāji ar siltumnīcefekta gāzēm Eiropas Savienībā 2018.gadā, tā liecina Eiropas Komisijas (EK) dati.

Kā otrdien, 2.aprīlī, EK datus citē britu ziņu portāls The Guardian, īru aviokompānija, kas gadā pārvadā ap 130 miljoniem pasažieru, uzrādījusi, ka tās siltumnīcefekta gāzu izplūžu apjoms 2018.gadā bijis 9,9 megatonnas.

Šie dati liecina par izmešu piegumu 6,7% apmērā kopš 2017.gada un 49% lielu pieaugumu pēdējo piecu gadu laikā.

Lidsabiedrības Ryanair pārstāvji portālam BNN gan apgalvoja, ka tā esot «Eiropas zaļākā un tīrākā aviokompānija». Pārstāvji apgalvojumu pamatoja, norādot, ka pasažieru pārvadājumi tās nodrošinātajos avioreisos tiekot veikti, radot mazāku ogļskābās gāzes izmešu apjomu uz vienu kilometru nekā «jebkurai citai lidsabiedrībai».

Lielāko piesārņotāju desmitniekā pārējie deviņi uzņēmumi ir akmeņogļu termoelektrostacijas, no kurām septiņas darbojas Vācijā, viena Bulgārijā, bet lielākais siltumnīcefekta gāzu avots ir šāda tipa spēkstacija Bełchatów Polijā.

Kamēr klimatu sildošo izmešu apjoms Eiropas Savienības akmeņogļu termoelektrostacijās pamazām sarūk, lidsabiedrību nozarei kopumā tas kopš 2014.gada ir pieaudzis par 26,3%, šajā ziņā apsteidzot visus pārējos transporta sektorus.

Lidsabiedrības ES ir atbrīvotas no degvielas nodokļiem un pievienotās vērtības nodokļa par aviobiļešu pārdošanu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas