S&P Global apstiprinājusi Latvijas kredītreitingu līdzšinējā «A-» līmenī

Ceturtdien, 22.februārī, starptautiskā kredītreitingu aģentūra S&P Global pārapstiprināja Latvijas kredītreitingu esošā «A-» līmenī, saglabājot pozitīvu nākotnes novērtējuma, BNN vēsta Valsts kasē.

«S&P Global veiktais izvērtējums ir ārpuskārtas kredītreitinga novērtējums, kas ir saistīts ar ASV Valsts departamenta publicēto paziņojumu par ABLV Bank un sekojošajiem Eiropas Centrālās bankas un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) noteiktajiem ierobežojumiem bankas darbībai,» skaidro Valsts kasē.

Izvērtējumā S&P Global norāda, ka tiešais fiskālais risks Latvijas valstij saistībā ar ABLV Bank ir ierobežots un nebūtisks attiecībā pret Latvijas valsts finanšu spēju.

S&P Global norāda, ka šī brīža situācija Latvijas finanšu sektorā neradīs negatīvu ietekmi uz pārējo Latvijas banku sektoru – finanšu institūcijām, kas apkalpo rezidentu klientus.

Tāpat kredītreitingu aģentūra atzīmē, lai arī esošā situācija var radīt ietekmi uz Latvijā strādājošām nerezidentu banku sektoru, tam būtu ierobežota ietekme uz Latvijas tautsaimniecību, kas neradītu riskus Latvijas finanšu stabilitātei.

S&P Global pozitīvi atzīmē valdības īstenoto fiskālo politiku, noturīgo esošo Latvijas ekonomikas izaugsmi, kā arī tās prognozēto izaugsmi 3% apmērā nākamo četru gadu laikā. S&P Global vērtējumā ekonomikas izaugsmi vidējā termiņā balstīs spēcīgs vietējais pieprasījums, Eiropas Savienības fondu balstītais investīciju pieplūdums, kā arī izteikti atbalstoša ārējā vide ārējai tirdzniecībai.

Atbilstoši 2017.gada beigās apstiprinātam kredītreitinga paziņojumu grafikam, nākamais regulārais S&P Global paziņojums par Latvijas kredītreitingu gaidāms 23.martā.

Ref:224.000.103.3879

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas