bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 22.07.2018 | Vārda dienas: Marija, Marika, Marina
LatviaLatvija

Saskaņa un GKR groza pašvaldības nolikumu, lai spētu nodrošinātu vairākumu komitejās arī nākamajā domes sasaukumā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (no kreisās) un Rīgas vicemērs Andris Ameriks

Partiju Saskaņa un Gods kalpot Rīgai (GKR) koalīcija aizejošā Rīgas domes sasaukuma pēdējā sēdē trešdien, 21.jūnijā, veica priekšdarbus, lai spētu nodrošināt stabilu vairākumu visās Rīgas domes komitejās arī nākamajā sasaukumā, kurā abas partijas būtiski zaudējušas pozīcijas, tādējādi līdzšinējā nolikuma apstākļos tas būtu apgrūtinoši

Saskaņa un Gods kalpot Rīgai trešdien nolēma grozīt Rīgas pilsētas pašvaldības nolikumu, paredzot, ka turpmāk katrs deputāts varēs darboties vairāk nekā divās domes komitejās.

Rīgas domes valdošās koalīcijas deputāti šodien domes ārkārtas sēdē atbalstīja grozījumus Rīgas pilsētas pašvaldības nolikumā. Līdz šim katrs domes deputāts varēja būt tikai divās domes pastāvīgajā komitejās, bet noteikumu grozījumi paredz, ka katrs deputāts varēs darboties vairākās pastāvīgajās komitejās.

Rīgas domē ir astoņas pastāvīgās komitejas – Finanšu un administrācijas lietu komiteja, Sociālo jautājumu komiteja, Pilsētas attīstības komiteja, Mājokļu un vides komiteja, Pilsētas īpašuma komiteja, Izglītības, kultūras un sporta komiteja, Satiksmes un transporta lietu komiteja un Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja. Katrā no tām varēs būt līdz 20 deputātiem.

Iepriekš Finanšu un administrācijas lietu komitejās darbojās 16 deputāti, Sociālo jautājumu komitejā – 16 deputāti, Pilsētas attīstības komitejā – 14 deputāti, Mājokļu un vides komitejā – 13 deputāti, Pilsētas īpašuma komitejā – 15 deputāti, Izglītības, kultūras un sporta komitejā – 20 deputāti, Satiksmes un transporta lietu komitejā – 15 deputāti, bet Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā – 11 deputāti.

Ja iepriekš katrs deputāts varēja darboties divās komitejās, tad tagad daļa deputātu varēs darboties pat trīs vai četrās komitejās.

Deputāts Olafs Pulks (V) ziņotājam, Rīgas domes Juridiskās pārvaldes direktoram Jānim Liepiņam jautāja, kāpēc šādi grozījumi vajadzīgi. Kā atbildēja Liepiņš, apspriežoties ar komiteju priekšsēdētājiem, esot noskaidrots, ka deputāti vēlas strādāt vairāk un darboties vairāk komitejās, tāpēc nolemts, ka deputātiem jādod iespēja darboties vairākās komitejās. Pulks vēlējās precizēt, kuru un cik komiteju vadītāji iesaistījās šajās diskusijās, un saņēma atbildi, ka tas neesot svarīgi, bet esot bijuši vismaz divi vai trīs komiteju vadītāji.

Gan Pulks, gan Ieva Holma (VL-TB/LNNK) un Jurģis Klotiņš (VL-TB/LNNK) vērsa uzmanību uz to, ka šādā veidā komitejās tiks radīts mākslīgs pārsvars partijām Saskaņa un Gods kalpot Rīgai. Liepiņš atbildēja, ka to nevarot komentēt, jo par kādu komiteju sastāvu nobalsos dome, tā arī būs.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) apgalvoja, ka pārmaiņu mērķis esot sakārtot komiteju sistēmu. Ja iepriekš dažās komitejās bija vairāk, bet dažās – mazāk deputātu, tad tagad visās būšot vienādi, jo visas jomas esot vienlīdz būtiskas. Komitejās cilvēki tikšot sadalīti tā, lai tiktu proporcionāli pārstāvēti visu frakciju cilvēki.

Pulks debatēs aicināja saglabāt esošo sistēmu un pauda, ka šo lēmumu noteikti apstrīdēs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Arī deputāts Uģis Rotbergs (V) uzsvēra, ka šādā veidā komitejās tiks pārkāpts demokrātijas un proporcionalitātes princips. Arī Sarmīte Ēlerte (V) uzsvēra, ka šādā veidā ar demokrātijas metodēm tiks veikta manipulācija ar demokrātiju, un faktiski tikšot sagrozīti vēlēšanu rezultāti. «Mēs zinām, ar ko 20.gadsimta vēsturē beidzās manipulācija ar demokrātiju, kura tiek sagrauta ar demokrātijas metodēm,» pauda Ēlerte. «Ja VARAM neapstrīdēs šo domes lēmumu, aicinu kolēģus vērsties Satversmes tiesā,» aicināja Ēlerte.

Savukārt vicemērs Andris Ameriks (GKR) apgalvoja, ka katra dome ir grozījusi nolikumu un komiteju skaitu. Viņaprāt, būtiski esot, lai deputāti būtu pārstāvēti vairākās nozarēs, par kurām interesējas. Tāpat viņš apgalvoja, ka grozījumi neesot tapuši tāpēc, lai nodrošinātu vairākumu visās komitejās, jo arī esošajā sistēmā komitejā koalīcijas pārstāvjiem būtu astoņas vietas, bet opozīcijai – septiņas vietas.

Ref:244.000.103.1544


Pievienot komentāru

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Jaunākie komentāri