Saskaņa «norauj» kvorumu – Saeimas komisija nespēj pieņemt lēmumu par vēršanos policijā Rīgas satiksmes jautājumā

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija nespēja pieņemt lēmumu par vēršanos Valsts policijā (VP) ar lūgumu sākt resorisko pārbaudi par vairākiem iespējamajiem pārkāpumiem SIA Rīgas satiksme (RS), jo partijas Saskaņa Saeimas frakcijas deputāti nepiedalījās balsojumā un šādā veidā «norāva» kvorumu.

Kā stāsta komisijas vadītājs Kaspars Ģirģens (KPV LV), komisijas vadība bija iecerējusi vērsties VP ar rosinājumu sākt resorisko pārbaudi par iespējamu fiktīvu nodarbinātību Rīgas satiksmē, dažādu konsultantu līgumu pamatotību un to izmaksu samērīgumu, kā arī par pasīvu rīcību, piemērojot sodus transportlīdzekļu piegādātājiem.

«Tomēr Saskaņa izpildījās visā savā krāšņumā. Divi frakcijas deputāti nepiedalījās balsojumā, kā rezultātā netika nodrošināts kvorums un lēmums netika pieņemts,» norāda Ģirģens un uzsver, ka nākamajā sēdē atkal rosinās balsot par šo ieceri.

Komisijas vadītājs stāsta, ka ir pieprasījis Rīgas domei informāciju par visiem konsultantiem, kas tiek nodarbināti pašvaldības kapitālsabiedrībās. No domes saņemta atbilde, ka šādas informācijas apkopošanai nepieciešams vismaz mēnesis. «Tas mums rada bažas, ka var tikt sagrozīti dokumenti un līgumi, tādēļ gribējām, lai VP nekavējoties par to uzsāk pārbaudi,» norāda deputāts.

Vienlaikus politiķis esot vērsies arī Valsts ieņēmumu dienestā ar lūgumu pārbaudīt Rīgas satiksmes sadarbības partnerus.

Ģirģens pauda viedokli, ka svarīgākie ziņojuma secinājumi sabiedrībai tomēr jau esot pieejami. Tāpat viņš sacīja, ka patlaban svarīgākais esot strādāt nevis pie tā, lai ziņojums tiktu publicēts, bet gan pie tā, lai detalizētāk izpētītu tajā atklātos pārkāpumus.

Kā ziņots, Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija ir sākusi vērtēt auditorkompānijas Ernst&Young auditu RS. Ziņojumā par situāciju Rīgas satiksmē konstatēti vairāku trūkumi uzņēmuma darbā, kā rezultātā pēdējo gadu laikā tam nodarīti desmitiem miljonu eiro lieli zaudējumi.

Sākotnēji komisijai Rīgas satiksme liedza iespēju ar ziņojumu iepazīties, aizbildinoties, ka auditori tam noteikuši ierobežotas pieejamības statusu. Komisija dokumentu prasīja iesniegt atkārtoti un ziņojuma nesaņemšanas gadījumā komisijas priekšsēdētājs bija iecerējis rosināt parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi, kas politiķa ieskatā nodrošinātu piekļuvi audita ziņojumam.

Audits komisijai tika iesniegts aprīļa sākumā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas