bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 22.07.2018 | Vārda dienas: Marija, Marika, Marina
LatviaLatvija

Saskaņai un tās palīgorganizācijām dāsnas summas ziedo maksātnespējīgie

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas domes priekšsēdētāja padomniece juridiskajos jautājumos Iveta Strautiņa-Ušakova un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs

Partijai Saskaņa arī pagājušais – starpvēlēšanu gads – bija ražens. Ziedojumos tā saņēma 76 000 eiro, biedra naudās 27 000. Ražīgs gads bija arī Saskaņas satelītorganizācijām. Partijas birojā reģistrētajai Nila Ušakova bijušās dzīvesbiedres Jeļenas Ušakovas jauniešu organizācijai Young.lv ziedotāji sametuši 70 000, bet organizācijai, kas rīko Uzvaras dienas svinības 9.maijs.lv – 149 000 eiro.

Pārskatot Saskaņas ziedotāju sarakstus, atrodamas trīs maksātnespējīgas personas. Tās spējušas ziedot Saskaņai tik daudz naudas, ka pašiem pāri nav palicis nekādiem tēriņiem, ziņo TV3 raidījums Nekā personīga.

Arturs Pravs, Saskaņas Rīgas koordinators, par maksātnespēju pasludināts 2015.gada novembrī. Strādā kanalizācijas uzņēmumā KTE, kur pēc gada pārskata spriežot, alga nepārsniedz 1 000 eiro mēnesī. Bankām bija palicis parādā 16 000 eiro. Tiesa Pravam atļāva iziet bankrota procedūru, kas prasa pāris gadus atdot kredītsaistību segšanai trešdaļu no ienākumiem. Tiesas materiāli liecina, ka Pravs to godprātīgi darījis, taču pirms maksātnespējas pasludināšanas vēl paspējis samaksāt 5 000 eiro biedra naudā partijai Saskaņa un organizācijai Young.lv – 2 000 eiro ziedojumā. Sanāk, ka partijai un sabiedriskajai organizācijai viņš atdevis vēl vairāk, nekā bija viņa ieņēmumi. Maksātnespējas administratore Lauma Dzelzīte bija pieprasījusi Prava kontu izrakstus. Viņa tur nav atradusi maksājumus ne partijai, ne Young.lv. Administratore sarunā ar Nekā personīga pieļāva, ka maksājumus saskaņietis būtu varējis veikt arī skaidrā naudā.

Otra persona – Jūlija Maļika Grundāne, Saskaņas aktīviste, pēc tiesas materiāliem  ir maksātnespējīga no 2012.gada novembra. No savas 715 eiro algas, viņa ik mēnesi parāda atmaksai atvēlējusi 230 eiro. Atlikušie 500 eiro ienākumi viņai ļāvuši 2015.gadā organizācijai Young.lv noziedot 11 500, 1 950 Saskaņai un tādu pašu summu atvēlēt 9.maijs.lv. Kopā ziedojumos – 15 000 jeb summu, kas divas reizes pārsniedz viņas iztikas līdzekļus.

Un visbeidzot Maksims Tolstojs – partijas Saskaņa Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs. Maksātnespējīgs no 2014.gada novembra. Pēc parāda maksāšanas, viņam ik mēnesi palika 1 700 eiro, un apbrīnojamā kārtā ar šiem ienākumiem pietika, lai Tolstojs Saskaņai 2015.gadā būtu noziedojis 1 995, biedru naudā partijai samaksājis 5 760, organizācijai Young.lv atvēlējis 8 991 un 9.maijam – 9 676 eiro. Kopā 26 422 eiro, kas izdalot pa mēnešiem sanāk 2 201 eiro jeb par 500 eiro vairāk, nekā viņa ieņēmumi.

Tolstoja administrators Ēriks Spurelis neatcerējās, ka Tolstojs būtu viņam ziņojis par ziedojumiem. Viņš arī pauda pārliecību, ka šādus pārskaitījumus maksātnespējīgai personai nebūtu loģiski veikt. Saskaņas vadītājs Rīgas mēs Nils Ušakovs apgalvo, ka neko nezinot par Tolstoja un citu saskaņiešu finanšu problēmām, bet priecājas, ka partijas kasē ienāk nauda. «Katra politiķa, katra partijas biedra pienākums ir attiecīgi vai nu pašam palīdzēt, vai nu attiecīgi atrast cilvēkus, kas varētu atbalstīt finansiāli partijas darbību, tas ir galvenais uzdevums visiem. Ir jāsameklē cilvēki, kam ir finansiālas iespējas un kam ir vēlme palīdzēt politiskam spēkam, mūsu gadījumā partijai Saskaņa,» teic Ušakovs.

Arī organizācijas 9.maijs.lv priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks par ziedojumu izcelsmi neesot interesējies.

Partiju finansēšanas likums paredz, ka ziedotājam ir jāpierāda, ka viņam ir bijuši pieejami legāli līdzekļi ziedojumam. Ja persona to pierādīt nevar, tad ziedojumu var uzskatīt par nelikumīgu un partijai tas jāieskaita valsts budžetā. Par nelikumīgiem ziedojumiem ir runāts arī Krimināllikumā. Ja saskatīs, ka Tolstojs un abi pārējie maksātnespējīgie ziedotāji bijuši starpnieki nelikumīgā partijas finansēšanā, tad viņiem draud kriminālsods, par ko paredzēta brīvības atņemšana līdz diviem gadiem. Savukārt, ja konstatēs, ka partijas vadītājs Nils Ušakovs pieņēmis nelikumīgu finansējumu, viņam varētu draudēt trīs gadu cietumsods, vēsta raidījums.

Ref: 102.000.102.14050


Pievienot komentāru

BNN nedēļas apkopojums: Atklātu balsojumu par prezidentu? Ugunsgrēki Latvijā. Sarakstu iesniegšana 13.Saeimai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Ugunsgrēks.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Jaunākie komentāri