SEB paplašina sadarbību ar Altum, lai ātrāk apkalpotu uzņēmumu kredītpieprasījumus

SEB banka un attīstības finanšu institūcija Altum ir noslēgušas pilnvarojuma līgumu garantiju izsniegšanai, tas bankai sniegs iespēju būtiski paātrināt mazo un vidējo uzņēmumu kredītpieprasījumu izskatīšanu un atbildes sniegšanu, BNN vēsta bankas pārstāvji.

SEB banka ir pirmā no komercbankām, ar ko Altum ir noslēdzis šādu padziļinātas sadarbības līgumu.

Finanšu institūcijas garantijas tiek piešķirtas tiem uzņēmumiem, kam bankas aizdevuma saņemšanai vajadzīgs papildus nodrošinājums. Noslēgtais līgums sniedz SEB bankai iespēju izsniegt uzņēmumiem Altum garantijas ilgtermiņa aizdevumu, overdrafta, apgrozāmo līdzekļu, kredītvēstuļu vai bankas garantiju saņemšanai, BNN skaidro bankas pārstāvji.

Paātrinātā kārība paredzēta stabiliem maza un vidēja izmēra uzņēmumiem ar zema riska novērtējumu. Maksimālā bankas aizdevuma summa noteikta 500 tūkstošu eiro apmērā, bet maksimālā garantija – 400 tūkstoši eiro.

SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars: «Aizdevumu procentu likmes atrodas rekordzemā līmenī, un ekonomiskā aktivitāte stabili palielināsies vēl vismaz vairākus gadus. Tādēļ redzam, ka izteikti pieaug arī uzņēmumu interese par iespējām piesaistīt finanses savu attīstības projektu īstenošanai. Uzņēmējiem laiks ir nauda, tādēļ kopā ar Altum esam meklējuši iespējas uzlabot mūsu darba ātrumu. Noslēgtais līgums dos mums iespēju pēc vajadzīgās informācijas saņemšanas dot uzņēmumam bankas atbildi krietni ātrāk nekā iepriekš».

Savukārt Altum valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš uzsver, ka līdz ar Eiropas savienības (ES) fondu naudas ieplūšanu ekonomikā šogad uzņēmējdarbībā sagaida investīciju projektu pieaugumu. «Tomēr uzņēmumi joprojām saskaras ar situāciju, kad tiem nav pietiekama nodrošinājuma, lai bankā saņemtu finansējumu biznesa attīstībai vai saņemtu to nepieciešamajā apjomā. Tāpēc šogad kredītu garantijām Altum ir paredzēti ievērojami līdzekļi – vairāk nekā 150 miljoni eiro, kas palīdzēs tautsaimniecībā ieplūst vēl lielākiem resursiem,» skaidro Bērziņš.

Viņš arī nodrāda, ka pilnvarojuma garantijas ir viens no veidiem, kā var paātrināt garantiju izsniegšanu. 

Tikmēr Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko skaidro, ka līdz ar ES fondu investīciju projektu pieaugumu šogad kredītu garantijas būs nozīmīgs instruments, lai uzņēmumi piesaistītu sev nepieciešamos kredītresursus uzņēmējdarbības tālākai attīstībai. «Altum un SEB bankas rastais sadarbības risinājums atvieglos un paātrinās garantiju saņemšanas procedūru, līdz ar to vēl vairāk veicinās finansējuma pieejamību mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Ekonomikas ministrija arī turpmāk centīsies rast papildu risinājums, kā uzlabot finansējuma pieejamību uzņēmējdarbības attīstībai».

BNN jau ziņoja, ka aizvadītā gada beigās SEB banka uzņēmumiem bija izsniegusi 220 komercaizdevumus ar Altum garantijām par kopējo summu 67,6 miljoniem eiro. «Paredzams, ka paātrināto procedūru būs iespējams piemērot aptuveni 70% no uzņēmumiem saņemto kredītpieprasījumu izskatīšanai,» norāda bankas pārstāvji. 

Ref:224.000.103.848

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas