Skonto stadiona īpašnieki vēršas policijā ar lūgumu uzsākt kriminālprocesu

«SIA Light vārdā tiesu izpildītājs nelikumīgi demontē kustamo īpašumu Skonto stadionā,» publiski pauž Adventika Group uzņēmuma pārstāvis. Stadiona nekustamā un kustamā īpašuma īpašnieks Adventika Group vērsies policijā ar iesniegumu par tiesu izpildītāja pilnvaru pārsniegšanu, lūdzot uzsākt kriminālprocesu, ziņo uzņēmums.

Uzņēmums norāda, ka veikti arī citi juridiski soļi: tiesai iesniegta sūdzība par tiesu izpildītāja rīcību un lūgums atlikt izpildītāja darbības līdz lēmumam par sūdzību; iesniegta sūdzība ar lūgumu atcelt kustamās mantas apķīlājumu; par tiesu izpildītāju sūdzības iesniegtas arī Zvērinātai tiesu izpildītāju padomei un Tieslietu ministram.

Skonto stadiona nekustamā un kustamā īpašuma īpašnieki Adventika Group jau esot agrāk vērsusies ar citu iesniegumu Valsts policijā. Saskaņā ar Latvijas Republikas Krimināllikuma 177.pantu, lūdzot sākt kriminālprocesu par krāpšanu pret SIA Light, stāsta uzņēmuma pārstāvis.

«2015.gadā iegādājāmies Skonto stadionu kā kopīgu īpašumu, un 2016.gadā SIA Light vērsās pret Adventika Group ar civilprasību, pretendējot uz daļu kustamā īpašuma. Ar pirmstiesas lēmumu daļa kustamās mantas ir apķīlāta, bet pirmstiesas lēmumā skaidri un gaiši pateikts, ka to demontēt nedrīkst, jo tiesa nav notikusi. Nesaprotamu iemeslu dēļ tiesu izpildītājs aizpagājušajā nedēļā sāka rīkoties. Nav arī skaidrs, kāpēc kopā ar tiesu izpildītāju bija ieradusies persona, kurai, kā ziņo masu mediji, jau sen par pārkāpumiem atņemta tiesu izpildītāja licence – Inga Čepjolkina,» par situāciju stāsta Adventika Group pārstāvis.

«Mūsu rīcībā esošā īpašuma dokumentācija apliecina, ka esam nopirkuši īpašumu kā kopumu. Tādēļ, saskaroties ar šo, mūsuprāt, klajo un nekaunīgo krāpšanas gadījumu, jau gada sākumā vērsāmies Valsts policijā ar lūgumu sākt kriminālprocesu,» uzņēmuma rīcību komentē Adventika Group valdes loceklis Aleksandrs Krakovs.

Turpinot, Krakovs pauž uzņēmuma nostāju: «Mums ir pamatotas aizdomas, ka uzņēmums, kas cenšas ar varu atņemt daļu mums piederošā kustamā īpašuma, iespējams, saistīts ar agrākajiem Skonto stadiona īpašniekiem SIA SSA, kas šādi acīmredzot vēlās saņemt maksu par vienu un to pašu īpašumu divas reizes.»

Jāatzīmē, ka 2015.gadā Adventika Group īpašnieki iegādājās SIA Mani Group, kam tobrīd piederēja Skonto stadiona kustamais un nekustamais īpašums. Līdz ar šo darījumu, jaunie īpašnieki mainīja uzņēmējsabiedrības nosaukumu uz Adventika Group. Pirms SIA Mani Group stadiona īpašnieki bijuši SIA SSA, kuri savukārt Skonto stadionu iegādājās no bankrotējušās Parex bankas slikto aktīvu pārvaldītājas AS Reverta, par kustamā īpašuma darījuma gaitu, ziņo uzņēmuma pārstāvis.

2016.gada beigās Adventika Group saskarās ar prettiesiskiem kāda cita uzņēmuma – SIA Light mēģinājumiem apķīlāt daļu tai piederošā kustamā īpašuma – tajā skaitā krēslus, apgaismes ierīces un citus Skonto stadiona objektus. Šajā brīdī Adventika Group bija Skonto stadiona saimnieks jau divus gadus, vēsta Adventika Group pārstāvis.

Pašlaik Adventika Group lemj par turpmākajām sev piederošā īpašuma attīstības perspektīvām un darbības virzieniem, taču tuvākajā laika periodā funkciju maiņa nav plānota un īpašums turpinās pastāvēt kā futbola stadions. Sākot no pērnā gada līdz šī gada beigām, Adventika Group stadionu ir izīrējusi uzņēmumam Fitnesa Parks, kas organizē futbola sacensības un citas sporta nodarbības, tajā skaitā sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju. Nekustamā īpašuma lietošanas līgums paredz šādas funkcijas: sporta pasākumu organizācija un publisku izklaides pasākumu organizācija, vēsta uzņēmums.

Ref: 225.000.224.653

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas