Skonto stadiona pārdošanas darījumā ir vairāki aizdomās turamie

Kriminālprocesā, kas uzsākts pēc Skonto stadiona pārdošanas darījuma, ir vairāki aizdomās turamie, ziņo Latvijas televīzijas raidījums de facto.

Viens no tiem ir Igaunijas pilsonis Alans Selters, kura interesēs pēdējās nedēļās no stadiona tika izvesti krēsli un cita manta, tādējādi apdraudot Latvijas-Portugāles izlašu spēli. 

De facto atgādina, ka jaunais investors, kas ir aiz formālā īpašnieka SIA Adventika Group, ar starpnieka palīdzību stadionu iegādājies pirms diviem ar pusi gadiem. Šis starpnieks – SIA SSA, kas piederēja bijušajam futbolistam Vladimiram Koļesničenko un Igaunijas pilsonim Alanam Selteram. Taču darījuma rezultātā jaunie īpašnieki jutušies apkrāpti – Koļesničenko un Seltera firma stadionu nopirkusi Revertas izsolē par 13 miljoniem eiro, bet investoram pārdevusi par 35 miljoniem eiro.

Raidījumam zināms, ka investoram uzrādīts kompānijas Latio vērtējums. Tajā minētā summa ir lielāka par Revertas izsolē samaksāto. Par to interesējusies arī Valsts policija, un Latio birojā notikusi kratīšana. Latio valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns Latvijas televīzijai paskaidroja, ka uzņēmums vērtēja zemi bez apbūves: «Mēs vērtējam viņu brīvu no apgrūtinājumiem. Mūsu vērtējums bija domāts Uzņēmuma reģistram, nebija domāts trešajām personām, nebija domāts kā darījumu dokuments».

Latvijas televīzija atgādina, ka darījuma starpnieki Koļesničenko un Selters nav nejauši cilvēki. Koļesničenko ir zināms kā Latvijas futbola federācijas prezidenta Gunta Indriksona biznesa partneris, viņa un Seltera uzņēmums reģistrēts turpat, kur Indriksona birojs. Taču pats futbola funkcionārs noliedz, ka ar igauni Selteru ir saistīts.  «Mīļais cilvēk, es neesmu bijis tur tuvumā, ne es to zinu. Neesmu nekad tai lietā iedziļinājis», de facto žurnālistei komentēja Indriksons.

Raidījums vēsta, ka tikmēr cita Alana Seltera firma, SIA Light paralēli nopirkusi stadionā aprīkojumu – to izsolīja Skonto maksātnespējas procesā.  Saraksts ir garš – te ir traktors, mauriņa tīrītājs, zemes sildīšanas ierīce, vārti, barjera, elektroniskais tablo, viens sūnu grābeklis (tas uz izsoles brīdi novērtēts kā 60 santīmu vērts), pat garderobes skapis ar soliņu. Neskatoties uz to, ka daudzas mantas, piemēram, laistīšanas sistēmu, kas ierakta zem futbola laukuma, varētu uzskatīt par daļu no stadiona, to iztirgoja atsevišķi – jo kādreiz stadiona īpašnieki to atsevišķi ieķīlājuši bankā, turpina de facto

SIA Light tiesā panākusi mantas apķīlāšanu, taču Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnese Ina Baiko skaidro, ka tas bija tikai pagaidu lēmums, kamēr risinās strīds par to, kam īsti pieder manta un mērķis nebija ļaut tiesu izpildītājam demontēt stadionu. «Viņš [tiesu izpildītājs Mārtiņš Eglītis] varēja šo mantu atstāt turpat uz vietas un nodot glabāšanai stadiona vai SIA Adventika Group atbildīgai personai. Viss paliek uz vietas, sacensības nenoraujas un no otras puses visa manta saglabājama. Nebiju domājusi, ka, saņemot šo lēmumu, tiesu izpildītājs izvēlēsies tādu izpildes veidu».

Pēc stadiona īpašnieku sūdzības tiesa apturējusi tiesu izpildītāja Eglīša darbību.

Ref:224.000.225.981

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas