bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 05.04.2020 | Vārda dienas: Aivija, Vidaga, Vija
LatviaLatvija

Skycop: Aviopasažieriem svarīgākais lidojuma laikā ir ērta sēdvieta

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUAviopasažieri atzinuši – lai lidojuma laikā justos ērti, vissvarīgākais ir sēdvietas kvalitāte jeb ērts krēsls. Pēc aptaujāto domām, ideālā aviokompānija būtu bez bagāžas ierobežojumiem, ar ērtām sēdvietām, bezmaksas ēdienu un Wi-Fi, kā arī labi atalgotu personālu un, protams, videi draudzīga, liecina lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmuma Skycop veiktās aptaujas rezultāti.

Situācijā, kurā būtu jāizvēlas ērtāks krēsls vai vairāk vietas kājām, vairākums (72%) aptaujāto atzina, ka labprātāk izvēlētos ērtu krēslu. Ja krēsls būs neērts, tad arī papildu vieta kājām neko daudz situācijā nemainītu – tā domā respondenti visās vecuma grupās, atzīmē Skycop pārstāvji.

Tāpat aptaujā noskaidrots, ka komforts ņem virsroku arī situācijā, kad jāizvēlas – plašāka sēdvieta vai lielāks logs, pa kuru baudīt skatu lidojuma laikā. 66% respondentu izvēlētos lielāku sēdvietu, taču realitātē aviokompānijas aizvien vairāk cenšas samazināt sēdvietu izmērus. Lielākus logus lidmašīnās izvēlētos pārsvarā gados jauni cilvēki.

Jautājot par lidošanas pieredzi, katrs piektais (20%) aptaujātais, lielākoties vīrieši gados, labāk vēlētos, lai lidojums tiek laicīgi atcelts tā vietā, lai gaidītu lidostā. Viņi savā pieredzē jau ir pietiekami daudz pavadījuši laiku, gaidot rindās!

«Ja pasažieriem būtu iespēja izvēlēties starp divām iespējām – izvairīties no Duty-free veikalu reklāmām vai atcelt bagāžas smaguma ierobežojumus, vairums tomēr izvēlētos otro variantu. Pret Duty-free veikalu reklāmām visvairāk iestājas jauni vīrieši, sakot, ka tas ir lielāks traucēklis nekā satraukšanās par bagāžu,» atzīmē Skycop pārstāvji.

Jautājot par izvēli lidojuma laikā, kas ir svarīgāk – iespēja noskatīties jaunākās filmas vai bezmaksas maltīte, viedokļi krasi atšķīrās, bet tomēr izsalkums ņem virsroku – 58%, lielākoties gan jauni cilvēki, labprātāk izvēlētos bezmaksas maltīti, bet 42% labāk skatītos populārākos tā brīža kases grāvējus.

Šobrīd internets ir svarīgāks nekā telefonsakari, un to pierāda arī Skycop aptaujas rezultāti – ja ir jāizdara izvēle starp bezmaksas Wi-Fi vai iespēju veikt telefona zvanus lidojuma laikā, lielākā daļa (88%) izvēlas brīvi pieejamu Wi-Fi pieslēgumu.

Aviosatiksme būtiski ietekmē gaisa piesārņojumu, un gados jaunāki cilvēki par to domā krietni vairāk nekā vecākās paaudzes pasažieri. Gandrīz 40% aptaujāto piekrita apgalvojumam, ka aviokompānijām būtu jādomā un jārīkojas, lai risinātu globālās sasilšanas un citas vides problēmas, norāda Skycop pārstāvji.

Pēc aptaujāto domām, aviokompānijām būtu jārūpējas ne tikai par vides problēmām, bet arī par savu darbinieku labklājību. Jautājot par to, vai klients labprāt maksātu vairāk par lidojumu ar labi atalgotu un atpūtušos pilotu, vai tomēr ietaupītu naudu un lidotu ar mazāk pieredzējušu pilotu, viedoklis bija neviennozīmīgs. 77% respondentu, lielākoties Austrumeiropieši, apgalvoja, ka viņi maksātu vairāk par lidojumu, lai atbalstītu labākus darba apstākļus pilotiem.

*Šī gada rudenī Skycop veica vērienīgu aptauju, kuras laikā tika apkopotas atbildes par aviopasažieru vēlmēm saistībā ar aviokompāniju pakalpojumiem un to kvalitāti. Aptaujāto sarakstā ir Eiropas tostarp Baltijas valstu pasažieri vecumā no 18 līdz 65 gadiem.


Pievienot komentāru

Ar COVID-19 inficējušies jau 40 veselības aprūpes darbinieki

Varianti, kā ārstniecības personas inficējušās, varētu būt dažādi, klāstīja Perevoščikovs, piebilstot, ka infekcijas avots varētu būt gan pacienti, gan arī kolēģi.

airBaltic līdz oktobra beigām atcels apmēram 50% plānoto reisu

Turpinoties COVID-19 pandēmijas izraisītajai krīzei, Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic no 15.aprīļa līdz 31.oktobrim atcels apmēram 50% plānoto lidojumu.

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies 1 792 iedzīvotāji

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies vēl 1 792 iedzīvotāji, tādējādi kopējais bezdarbnieku skaits valstī sasniedzis 63 319, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotie dati.

Igaunijā pašvaldībām gatavo 30 miljonu eiro atbalstu no papildbudžeta

Igaunijas valdība ir izstrādājusi valsts papildbudžetu. Tajā pašvaldībām krīzes ietekmes mazināšanai paredzēts piešķirt 30 miljonus eiro un vēl 100 miljoni eiro ieplānoti ekonomikas stimulēšanai.

Baltkrievija noraida Lietuvas bažas par rīcības trūkumu pret COVID-19

Lietuva šonedēļ paudusi satraukumu, ka Baltkrievijas valdība nerīkojas adekvāti koronavīrusa pandēmijā un var kļūt par nekontrolētu slimības perēkli, kas apdraud kaimiņus. Minska šo kritiku ir noraidījusi, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Palielina sodu par ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu pārkāpšanu

Paaugstināts naudas sods par epidemioloģiskās drošības prasību, kā arī par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu.

Mājas. Ziepes. Divi metri – SPKC atgādina galvenos piesardzības pasākumus

SPKC iesaka palikt mājās, ja tas ir iespējams, strādāt attālināti un atturēties no publisku vietu apmeklēšanas vispār vai darīt to tikai ārkārtējas nepieciešamības gadījumā.

Latvijā mirusi 99 gadus veca pensionāre, kurai konstatēts COVID-19

Latvijā saslimšanas gadījumu skaits ar koronavīrusu COVID-19 sasniedzis 493, pēdējā diennaktī nākot klāt 35 gadījumiem.

COVID-19 pandēmija un korupcijas riski. Kā valdībai un sabiedrībai pret tiem nodrošināties?

Saeimai jāturpina darbs pie lobēšanas atklātības regulējuma izstrādes, lai iespējami ātri palielinātu izsekojamību un atklātību par pieņemtajiem lēmumiem, t. sk. ar krīzi un pēckrīzes situāciju saistītajiem.

ANO Ģenerālā asambleja aicina ciešāk sadarboties bezprecedenta situācijā

ANO Ģenerālajā asamblejā pasaules valstis ir vienbalsīgi apstiprinājušas rezolūciju, kur atzīts, ka pandēmijas ietekmei uz cilvēci nav precedenta, un aicinājušas valstis pastiprināti sadarboties, lai apturētu postošās slimības izplatību, ziņo Kataras raidorganizācija Al Jazeera.

Jaunākie dati par COVID-19 Baltijā. Latvijā – 493, Lietuvā – 696, Igaunijā – 961

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Izvēli par otrajā pensiju līmenī uzkrātā kapitāla izmantošanu varēs atlikt

«Šie grozījumi ir būtiski visiem tiem, kam pensijā jādodas tuvākajā laikā, lai viņi nezaudētu otrā līmeņa uzkrājumus. Svarīgi ir neizdarīt straujas darbības laikā, kad finanšu tirgi piedzīvo krīzi, bet nogaidīt, kad situācija stabilizējas.»

Akciju cenas pieaug, kāpjot naftas cenām

ASV un Eiropas akciju cenas ceturtdien, 2.aprīlī, pieaugušas, investoriem svārstoties starp pēkšņu naftas cenu kāpumu un satraucošiem ekonomikas datiem.

Pasaulē COVID-19 saslimšanas gadījumi pārsniedz 1 000 000

Pasaulē apstiprināto COVID-19 saslimšanas gadījumu kopskaits ir pārsniedzis vienu miljonu, un no slimības komplikācijām ir miruši kopumā 52 500 cilvēku, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Brīvdienās mainīgs laiks, taču nākamnedēļ gaidāmi pat +18 grādi

Tuvākās nedēļas laikā gaidāmi mainīgi laikapstākļi – brīvdienās vēl naktīs gaidāms sals, bet jaunnedēļ kļūs daudz siltāks, dienā temperatūrai sasniedzot +13…+18 grādus pēc Celsija.

Budžeta ieņēmumi martā par aptuveni 7% atpalikuši no plāna

Līdz ar COVID-19 izraisītās krīzes vēršanos plašumā martā Latvijas budžeta ieņēmumi par 7,2% atpalikuši no plāna.

Lietuva ceļ vīrusa slimnieku izsekošanu pāri cilvēktiesībām

Kas ir liekams pirmajā vietā ārkārtas situācijā, kāda ir vispasaules COVID-19 pandēmija? Protams, kārtība. Bet kā ar cilvēktiesībām? Represīvās valstīs kā Ķīnā un Krievijā sērgas savaldīšanai ir izvēlēta pātaga, tikmēr vecās Rietumu demokrātijas joprojām uzskata, ka aicinājumi un brīdinājumi darbojas labāk. Kādu ceļu iet Lietuva?

Aizliedz ārkārtējā situācijā nepieciešamo zāļu eksportu no Latvijas

Zāļu valsts aģentūrai ar rīkojumu uzdots izveidot sarakstu ar ārkārtējā situācijā nepieciešamajām zālēm, ņemot vērā Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijas COVID-19 ārstēšanai.

Viesnīca Roma atlaiž visus darbiniekus, jo tai neapstiprina dīkstāves pabalsta saņemšanu

Viesnīcā Roma tiek atlaisti visi darbinieki, jo nav gūts Valsts ieņēmumu dienesta apstiprinājums dīkstāves pabalstu saņemšanai.

Plāno grozīt likumu, lai MK varētu vairākkārtīgi pagarināt ārkārtas stāvokli, nevis tikai vienu reizi līdz trim mēnešiem

Patlaban likums paredz, ka nepieciešamības gadījumā Ministru kabinetam ir tiesības vienu reizi pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem.

Dīkstāves reglamentu piemēros uzņēmumiem ar nodokļu parādiem

Ar grozījumiem noteikumos paredzēts, ka dīkstāves pabalstu varēs saņemt darbinieki no tāda krīzes skarta darba devēja, kam uz pieteikuma iesniegšanas brīdi nodokļu parāds nepārsniedz 1 000 eiro. 

Ķīnas pilsētā aizliedz ēst suņus un kaķus

Ķīnas lielpilsētā Šeņdžeņā aizliegs pārdot un lietot uzturā suņu un kaķu gaļu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Evai Mārtužai apstiprina deputātes pilnvaras uz laiku

Līdz ar to pastāvīgo 13.Saeimas deputāta mandātu iegūst Jānis Butāns. Viņš pagājušā gada janvārī Saeimas sastāvā iestājās uz laiku, kamēr ministra pienākumus pilda Tālis Linkaits.

COVID-19 dēļ armiju iesaistīs arī patruļās uz robežas ar Baltkrieviju

No 30.marta, atsaucoties Valsts robežsardzes lūgumam, NBS iesaistījušies Latvijas-Krievijas robežas uzraudzībā.

ASV koronavīrusa upuru skaits pārsniedz 5 000, Itālijā – 12 400

Valstī ar pasaulē vislielāko COVID-19 saslimušo skaitu, ASV, nāves gadījumu skaits paātrinās un ir pārsniedzis 5 000. Itālijā, kas ir valsts ar pasaulē vislielāko slimības upuru skaitu, reģistrēti 12 430 mirušie no slimības komplikācijām, ziņo BBC un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!