Spēks pateikt NĒ! turpina iedrošināt jauniešus atmest smēķēšanu

Skolas teritorija un tās apkārtne ir viena no vietām, kur jaunieši visbiežāk saskaras ar smēķēšanas vilinājumu. Tādēļ vizīšu laikā Spēks pateikt NĒ! komanda sadarbosies ar skolu vadību, lai vērstu uzmanību uz atkarību mazināšanu mācību iestādēs.

Spēks pateikt NĒ! komanda – ārste, narkoloģe Maija Jēkabsone un kampaņas vēstnesis – pasākumu vadītājs Mārtiņš Kapzems ar 7. līdz 9.klašu jauniešiem runās par veselībai kaitīgu atkarību veidošanos un veselīgām alternatīvām smēķēšanai. Skolēniem būs iespēja sarunāties par atkarībām un piedalīties aktivitātēs ar vērtīgām balvām savu hobiju un interešu attīstībai.

Kampaņas Spēks pateikt NĒ! komanda turpina izbraucienus uz Latvijas reģionu skolām, lai ar jauniešiem sarunātos par atkarību izraisošajām vielām un motivētu viņus izvēlēties veselīgas nodarbes un hobijus. Nākamais pasākums norisināsies 11.aprīlī Daugavpils 12.vidusskolā.

Skolēniem tikšanās laikā pastāstīs par ieradumu spēku un veidiem, kā nevēlamos ieradumus mainīt un pieņemt lēmumus, kas nekaitē veselībai.

Tieši pusaudžu un jauniešu vecumposms ir kritisks smēķēšanas pamēģināšanai un tās uzsākšanai. Lielākā daļa smēķētāju, kuri sasnieguši pieaugušo vecumu, smēķēt sākuši vēl pirms 20 gadu vecuma. Parasti pusaudži pirmo reizi pamēģina smēķēt 13–16 gadu vecumā.

Narkoloģe Maija Jēkabsone atklāj dažus padomus, kas palīdzēs teikt smēķēšanai «nē» paša spēkiem:

• Uzraksti iemeslus, kādēļ vēlies atmest smēķēšanu, un piestiprini lapu redzamā vietā.

• Nosaki atmešanas datumu un iepriekšējā vakarā izmet cigaretes un visus ar smēķēšanu saistītos priekšmetus.

• Atmet uzreiz, nevis samazini izsmēķēto cigarešu skaitu pakāpeniski. Ja smēķēsi nedaudz retāk, darīsi to intensīvāk (līdz pirksti deg).

• Izstāsti draugiem, ka esi nolēmis atmest smēķēšanu! Palūdz draugiem un paziņām nesmēķēt Tavā klātbūtnē un nepiedāvāt Tev cigaretes.

• Iemācies pazīt un novērot, kad un cik ilgi Tev ir vēlme uzsmēķēt. Parasti tā ilgst dažas minūtes un pāriet, ja pievērsies kam citam. Piemēram, labs palīgs ir fiziskas vai radošas nodarbes.

• Maini ieradumus. Piemēram, ja Tu vienmēr smēķē, ejot uz skolu, izvēlies citu maršrutu un nesmēķē. Tāpat arī izvairies no vietām, kur smēķē.

Līdz 23.aprīlim Spēks pateikt NĒ! komanda viesosies skolās arī Ventspilī, Liepājā un Rēzeknē.

Kampaņas Spēks pateikt NĒ! mērķis ir samazināt tabakas izstrādājumu un alkohola popularitāti un lietošanu jauniešu vidū un sabiedrībā kopumā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas