Splendid Palace aicina uz Eiropas kino nakti – bezmaksas seanss!

6.decembrī kinoteātris Splendid Palace, līdz ar kinoteātriem 27 citās valstīs, atzīmēs Eiropas kino nakti. Šis ir unikāls notikums, kas laika periodā no 3. līdz 7.decembrim norisināsies vismaz 34 Eiropas pilsētās, atzīmējot Eiropas filmu kultūras bagātību.

Svinot Eiropas kino nakti, kinoteātris Splendid Palace piedāvā 6.decembrī pulksten 19.30 bez maksas noskatīties psiholoģiskā trillera meistara Jorga Lantima filmu Svētā brieža nogalināšana (The Killing of a Sacred Deer, Apvienotā Karaliste, Īrija, ASV, 2017), kas 2017. gada Kannu kinofestivālā saņēmusi balvu par labāko scenāriju.

Eiropas kino nakti pirmo reizi organizē Creative Europe MEDIA – Eiropas Komisijas programma, kas atbalsta Eiropas audiovizuālo darbu attīstību un izplatību.  Pasākuma mērķis ir vienot Eiropu un tās iedzīvotājus, kopīgi svinot Eiropas kino kultūras bagātību. MEDIA atbalstītie Eiropas kino nakts seansi parāda Eiropas Savienības atbalstu ne vien radošajām un kultūras industrijām, bet arī sabiedrībai kopumā.  Šī iecere vienos vairāk nekā 7 200 kino skatītājus visā Eiropā.

Šis unikālais notikums ir daļa no Eiropas Komisijas komunikācijas kampaņas, kas demonstrē Eiropas politikas saistību ar katra iedzīvotāja ikdienas dzīvi. Šajā gadījumā stāsts ir par emocijām, kuras cilvēki izjūt kino skatīšanās laikā un iespēju, apmeklējot vietēja mēroga pasākumu, būt daļai no kopīgas pieredzes visā Eiropā.

Kinoteātra Splendid Palace kuratore Daira Āboliņa stāsta: «Mirkli pirms savas 95.jubilejas Splendid Palace iekļaujas nebijušā 27 valstu kino akcijā. Mēs ar savu līdzdalību apliecinām Eiropas kino talantu spēku un respektējam kino veidotājus, kuri dzīvo mūsu kaimiņu valstīs.  Šis gads ir pierādījis, ka mēs ne tikai esam Eiropas kino daļa, bet ar savu  kino esam jutušies arī novērtēti. Pasaule ir apliecinājusi, ka ir gatava skatīties filmas latviešu valodā! Bet vai mēs esam tikpat atsaucīgi filmām ungāru, lietuviešu, poļu, itāļu valodās? Autorkino sirds ir Eiropā, un mēs esam tā īstā publika! Šī Eiropas kino nakts #EuropeanCinemaNight paplašinās mūsu kino pieredzi kādā īpašā satikšanās, skatīšanās un diskusiju seansā! Mēs dzīvojam sarežģītā laikmetā, kad viss ir globāls,  arī vientulība.  Ir svarīgi,  ka mūsdienu kino spēj reflektēt ne tikai trauksmi, bet arī ilgas pēc harmonijas.»

Pirms seansa jau no 19.00 skatītājus sagaidīsim ar glāzi dzirkstoša vīna, savukārt pēc seansa būs iespēja iesaistīties aizraujošā diskusijā par filmu ar psihoterapeitiem Ilonu un Gati Bušiem.

Ieeja uz pasākumu ir bez maksas, bet ielūgumus iespējams saņemt kinoteātra kasē. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ skatītāji aicināti ielūgumus izņemt laicīgi.

Filma franču, angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Plašāka informācija par Eiropas kino nakti: https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/european-cinema-night

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas