Suņubūda.tv: Kaimiņš lūdz izslēgt Strautmani no LŽA Ētikas komisijas

Žurnāliste Baiba Strautmane

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš lūdz izvērtēt žurnālistes Baibas Strautmanes rīcības atbilstību Latvijas Žurnālistu asociācijas Ētikas kodeksa 2.1. un 1.3. punktiem un izslēgt Strautmani no Latvijas Žurnālistu asociācijas Ētikas komisijas.

«Uzskatu, ka Baibas Strautmanes rīcība, nosaucot mani par «Saeimas dauni», ir žurnālista un, īpaši, Latvijas Žurnālistu asociācijas Ētikas komisijas locekļa necienīga rīcība,» savu lēmumu pamato Kaimiņš.

Latvijas Žurnālistu asociācijas Ētikas komisijas locekle, žurnāliste Strautmane 17.jūnijā  savā twitter profilā nosauca Kaimiņu par «Saeimas dauni». Par šiem izteicieniem deputāts ar iesniegumu ir vērsies Latvijas Žurnālistu asociācijas Ētikas komisijā.

Saskaņā ar Tildes Enciklopēdiju «daunis» ir cilvēks, kuram ir Dauna sindroms. Dauna sindroms ir viena no hromosomu patoloģijas formām, kad 46 hromosomu vietā ir 47 hromosomas, turklāt kariotipā ir trīs 21.hromosomas kopijas (normāli jābūt tikai divām). Dauna sindroms ir iedzimta ģenētiska īpatnība, kas izpaužas gan vizuālās īpatnībās, gan kā garīgās attīstības traucējumi.

«Ņemot vērā to, ka man šāda iedzimtība nav konstatēta, Baiba Strautmane, ar iepriekš minēto ierakstu sociālajā tīklā www.twitter.com, publiski par mani ir paudusi nepatiesas, aizvainojošas, godu un cieņu aizskarošas ziņas. Uzskatu, ka neatkarīgi no tā, kāds ir Baibas Strautmanes viedoklis par mani, kā Saeimas deputātu un valsts varas pārstāvi, viņai nav tiesību publiski paust nepatiesas, apmelojošas ziņas par manu veselības stāvokli. Uzskatu, ka ar savu rīcību Baiba Strautmane ir pārkāpusi Latvijas Žurnālistu asociācijas Ētikas kodeksa 2.1. punktu, kur noteikts, ka žurnālista galvenais uzdevums ir sniegt sabiedrībai patiesu un pārbaudītu informāciju, kā arī 1.3. punktu, kur noteikts, ka žurnālisti ir par daudzpusīgu viedokļu apmaiņu, analītisku un kritisku nostāju  pret  politisko, ekonomisko un tiesu varu,  aizstāvot sabiedrības un indivīda tiesības,» norāda Kaimiņš.

Vairāk komentārus un papildu informāciju skatieties šeit.

Ref: 102.000.102.10180

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas