Tallink iegādāsies jaunās paaudzes LNG ātrgaitas prāmi

AS Tallink Grupp un Meyer Turku Oy parakstījuši vienošanos par jaunās paaudzes LNG ātrgaitas prāmja būvniecību. Prāmi paredzēts izmantot satiksmei maršrutā starp Tallinu un Helsinkiem.

Duālās degvielas kuģis būs aptuveni 212 metrus garš ar 2 800 pasažieru vietām. Prāmja būvniecība izmaksās aptuveni 230 miljonus eiro. Tas tiks būvēts Turku kuģu būvētavā Meyer Turku Oy, un tā piegāde ir plānota 2017. gada sākumā. Projekts nodrošinās kuģu būvētavai apmēram 2 000 cilvēkgadu lielu nodarbinātību.

Jaunais videi draudzīgais prāmis kā degvielu izmantos sašķidrināto dabasgāzi (LNG), un prāmis būs atbilstošs jaunajiem un stingrākajiem emisijas noteikumiem emisijas kontroles rajonā (ECA), tai skaitā Baltijas jūrā. Ar bruto tonnāžu 49 000 tonnas un ekonomisko ātrumu 27 mezgli jaunais prāmis būs ar būtiskiem uzlabojumiem energoefektivitātē. Īpaši inovatīvā korpusa forma samazinās straumes pretestību un nodrošinās prāmim labu kursēšanu ledus apstākļos. Jaunās paaudzes ātrgaitas prāmja uzbūvē ir ņemta vērā arī efektīva un ātra kravu izkraušana un iekraušana ostā.
Saskaņā ar vienošanos 20% no kopējās summas tiks samaksāta prāmja būvniecības laikā, savukārt pārējā summa – līdz ar prāmja nodošanu.

AS Tallink Grupp norāda, ka Tallink vēlas attīstīt jūras ceļojumus un revolucionizēt biznesa konceptus, un šis projekts ir viens no posmiem mērķa sasniegšanai.

«Ar šo līgumu 2016.gadā mēs palielinām produkciju par 30%, kas ir nozīmīgs ieguvums kuģu būvētavai un tās piegādātājiem, kā arī visam reģionam. Šī sadarbība un vienošanās arī ļauj mums īstenot mūsu stratēģiju turpmāko iespēju un attīstības stiprināšanai, veicot nepieciešamās komplektācijas un uzlabojot dizaina un būvēšanas metodes,» norāda uzņēmumā Meyer Turku Oy.

Meyer Turku Oy ir viena no vadošajām Eiropas kuģu būves kompānijām, kas pieder Meyer Werft (70%) un Somijas valstij ar Teollisuussijoitus starpniecību (30%). Uzņēmuma kuģu būvētava Turku nodrošina darbavietas 1 350 darbiniekiem un ir specializējusies kruīza prāmju, transportlīdzekļu-pasažieru prāmju un speciālo kuģu būvniecībā.

AS Tallink Grupp pieder 18 kuģi, kas kursē ar Tallink un Silja Line zīmolu sešos dažādos maršrutos. AS Tallink Grupp nodrošina darba vietas aptuveni 7 000 darbiniekiem un ik gadu apkalpo aptuveni deviņus miljonus pasažieru.

Ref: 102.000.102.9265

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas