Valmieras stikla šķiedra noslēdz līgumu par 50,4 milj. eiro ASV ražotnes paplašināšanai

AS Valmieras stikla šķiedra ražotne.

AS Valmieras stikla šķiedra noslēdz aizdevuma līgumu ar AS SEB Banka un AS Danske Bank filiāli Latvijā par finansējuma 50,4 miljonu eiro apmērā piešķiršanu Amerikas Savienotās Valsts (ASV) ražotnes paplašināšanas projekta īstenošanai, kas paredz stikla šķiedras ražošanas (krāsns) un stikla šķiedras pārstrādes ražotnes izbūvi ASV.

AS Valmieras stikla šķiedra pārstāvji norāda, ka paplašināšanās ļaus palielināt Valmiera Glass Grupas kopējo ražošanas kapacitāti un konkurētspēju starptautiskajos tirgos, iegūt vēl lielāku ražošanas stabilitāti,  kā arī sekmīgāk reaģēt uz aizvien pieaugošo tirgus pieprasījumu pēc stikla šķiedras produktiem.

Jau iepriekš  ziņots, ka 2014.gadā tika nodibināts AS Valmieras stikla šķiedra meitas uzņēmums ASV P-D Valmiera Glass USA Corp. «Šobrīd noris aktīvs darbs pie ASV meitas uzņēmuma paplašināšanas īstenošanas – modernas stikla šķiedras ražošanas un pārstrādes ražotnes celtniecības. Ēkas celtniecību plānots pabeigt līdz 2017.gada novembrim, kad paredzēts uzsākt produkcijas ražošanu,» skaidro uzņēmumā.

AS Valmieras stikla šķiedra valdes priekšsēdētājs  Andre Švionteks (Andre Schwiontek) pauž, ka izbūvējot piekto stikla kausēšanas krāsni, kuras ražošanas kapacitāte plānota 50 000 tonnas sausa diega gadā, palielināsies Grupas kopējās ražošanas jaudas un tiks iegūta augstāka ražošanas stabilitāte.

Savukārt Danske Bank Latvijā vadītājs Raivis Kakānis skaidro: «Šis ir ilglaicīgi kopīgi izsvērts projekts, kura īstenošana ievērojami stiprinās Valmieras stikla šķiedra konkurētspēju pasaulē. Esam gandarīti par iespēju līdzdarboties kā Valmieras stikla šķiedra finanšu partnerim.

SEB bankas valdes loceklis Ints Krasts uzsver, ka Valmieras stikla šķiedra ir viens no vadošajiem uzņēmumiem savā jomā ar globālām ambīcijām. «Šis darījums ir mērķtiecīgs solis uz priekšu šo ambīciju īstenošanā, un tas arī apliecina, ka mēs kā uzņēmuma finanšu partneris gribam un varam atbalstīt Latvijas uzņēmuma ekspansiju pasaulē,» skaidro Krasts.

AS Valmieras stikla šķiedra plāno aizdevumu dzēst līdz 2024.gada martam, aizdevuma apmaksu veicot, sākot ar 2018.gada 1.oktobri. Aizdevuma līguma nodrošinājumu sniedz visi Grupas uzņēmumi.

Ref:224.000.103.808

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas