Ventspils nafta termināls: Vispārējā situācija Latvijas tranzīta sektorā ir graujoša

Pēdējo 11 mēnešu laikā SIA Ventspils nafta termināls (VNT) ir sasniedzis 5% pieaugumu pārkraušanas apjomos salīdzinājumā ar līdzvērtīgu periodu iepriekšējā gadā. Tas bija iespējams tikai pateicoties stratēģiskajai plānošanai uzņēmumā un ievērojamām investīcijām, kuras veiktas pēdējo gadu laikā, portālam BNN apgalvo uzņēmumā.

Tādējādi VNT nepiekrīt atsevišķos medijos izskanējušajam apgalvojumam, ka VNT darbības rezultātu uzlabojumi ir saistīti ar politisko spriedzi Krievijas un Ukrainas attiecībās.

VNT uzsver, ka 2018.gada makroekonomikas klimats neatšķiras no 2017.gada, tāpēc šī gada labākie pārkraušanas rezultāti VNT ir pilnīgi nesaistīti ar ģeopolitiskiem saspīlējumiem. Pateicoties vairāku attīstības projektu realizācijai un veiktajiem procesu uzlabojumiem, kas bija vērsti uz uzņēmējdarbības attīstību un diversificēšanu, VNT ir spējis pielāgoties konkurējošai videi un palielināt kravu plūsmu uz Ventspils ostu mūsdienu sarežģītajos Latvijas tranzīta apstākļos, skaidro uzņēmumā.

VNT ir pārliecināts, ka vispārējā situācija Latvijas tranzīta sektorā ir graujoša. Tai vietā, lai meklētu jēgpilnus risinājumus privātā un valsts sektora uzņēmumu konkurētspējas uzlabošanai, valsts pārvaldes iestādes demonstrē tālredzības trūkumu un zemu ieinteresētību situācijas risināšanā. Uzlabojumus sekmētu iekšējo procesu efektivitātes izvērtēšana un nepieciešamu korektīvu darbību veikšana, nevis tarifu palielināšana saviem klientiem.

Kamēr privātie uzņēmumi būtiski cenšas uzlabot savu konkurētspēju izaicinošos tirgus apstākļos, citas loģistikas ķēdē iesaistītās puses praktiski nepieliek nekādas pūles. Pretrunā ar mūsdienu tirgus rādītājiem un tendencēm Ventspils brīvosta paaugstina ostas maksu un Latvijas dzelzceļš palielina pārvadāšanas maksas daļas 2019.gadam, kas nesniedz pievienotu vērtību Latvijas tranzīta sektora konkurētspējai. Turklāt nodokļu un vides jomas likumdošanas nekonsekventā piemērošana raisa bažas investoru vidū par to, vai Latvija ir labvēlīga vieta turpmākajām investīcijām, uzsver uzņēmumā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas