Vienotība: Ievēlot Sudrabu komisijā, vēl vairāk zūd uzticība politiķiem

Inguna Sudraba

Ingunas Sudrabas iecelšana «oligarhu sarunu» parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadībā ir pielīdzināma Saeimas lēmumam par Šlesera neizdošanu kratīšanai, savu uzskatu pauž politiskās partijas Vienotība deputāti.

Ievēlot deputāti Sudrabu parlamentārās izmeklēšanas komisijas par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911 vadītājas amatā laikā, kad izskanējusi informācija, ka arī Sudraba ir minēta tā dēvētajās «Rīdzenes sarunās» saistībā ar iespējamu trešās valsts prettiesisku ietekmi uz politikas procesu Latvijā, Saeimas deputāti pauž cinisku attieksmi pret sabiedrību un rīkojas pretēji šīs komisijas izveidošanas mērķiem, uzskata Vienotība.

Balsojums par komisijas vadītāju ir pielīdzināms Ainara Šlesera neizdošanai kratīšanai 2011.gadā, kas noveda pie Saeimas atlaišanas, un vērtējams kā klajš mēģinājums graut tiesiskumu.

Frakcija Vienotība jau iepriekš aicināja parlamentu neatbalstīt No sirds Latvijai frakcijas deleģēto Ingunas Sudrabas kandidatūru darbam komisijas sastāvā, balsojot par katru komisijas kandidātu atsevišķi, tomēr parlaments šo ierosinājumu noraidīja.

«Lēmums «oligarhu sarunu» komisijas vadībā iecelt personu, kura atrodas acīmredzamā interešu konfliktā, rada neizpratni ne vien par Sudrabu nobalsojošo deputātu un politisko partiju patiesajām interesēm, bet grauj visa parlamenta prestižu un mazina jau tā zemo sabiedrības uzticību politiķiem,» uzsver Vienotība.

Reaģējot uz ceturtdienas, 27.jūlija, balsojumu, frakcija Vienotība sola. ka ir apņēmusies no komisijas vadītājas pieprasīt kvalitatīvu izmeklēšanas komisijas darbu un tās rezultātu atspoguļojumu starpziņojumos, lai nepieļautu «Rīdzenes sarunu» dalībnieku ietekmi uz politisko procesu un manipulēšanu ar demokrātiju un tiesiskumu.

Tāpat Vienotības frakcijas pārstāvju vadītās Saeimas komisijas turpinās aktīvi sekot līdzi faktiem un informācijai, kas izskan saistībā ar tā dēvētajām «Rīdzenes sarunām» un savas kompetences ietvaros iesaistīties šo faktu izvērtēšanā.

BNN iepriekš vēstīja, ka Saeima ceturtdien, 27.jūlijā, apstiprināja sastāvu darbam Parlamentārās izmeklēšanas komisijā par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā.

Izmeklēšanas komisijā strādās deputāti Ritvars Jansons (VL-TB/LNNK), Andrejs Judins (Vienotība), Ainārs Mežulis (ZZS), Igors Pimenovs (Saskaņa), Inguna Sudraba (NSL) un Mārtiņš Šics (LRA).

Ref: 225.000.103.1285

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

  1. Sudrabai ir divi uzdevumi komisijas sakarā. Pirmais un galvenais- iznīcināt nepublicētos sarunu ierakstus un jebkurus citus pierādījumus par valsts maigā apvērsuma esamību. Otrais ir vairāk personīgas dabas-noskaidrot , kurš vai kuri ir jāsoda par maskavā nolemto sudrabas premjerēšanas nenotikšanu. Kas vēl nebūs , maskavā nolemts un netika izdarīts!

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas