bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 22.07.2018 | Vārda dienas: Marija, Marika, Marina
LatviaLatvija

Vienotība piedāvā budžetā piešķirt papildu naudu sportam, kultūrai un izglītībai

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUVienotības Saeimas frakcija priekšlikumos nākamā gada valsts budžeta projektam rosina piešķirt papildu finansējumu sportam, kultūrai un izglītībai.

Frakcija piedāvā piešķirt 15 000 eiro Dailes teātrim skaņu aparatūras iegādei, 10 000 eiro Jelgavas ledus sporta skolai šorttreka inventāra iegādei, 20 030 eiro Vidzemes televīzijai informējošiem un izglītojošiem sižetiem par atkritumu apsaimniekošanas un vides aizsardzības problemātiku ciklā Mūsu vide ir mūsu atbildība sadarbībā ar SIA ZAAO un 20 000 eiro Liepājas simfoniskajam orķestrim mūzikas instrumentu iegādei.

Vēl 10 000 eiro Vienotība rosina paredzēt Aglonas novadam skiču projekta izstrādei krustojumam, 19 016 eiro – Bērnu rotaļu laukuma iekārtošanai Liepājā, Laumas mikrorajona teritorijā, 20 000 eiro – Tukuma novada domei atbalsta sniegšanai Lestenes evaņģēliski luteriskās baznīcas atjaunošanā, 20 000 eiro – Preiļu 1.pamatskolai inventāra un aprīkojuma iegādei, 10 000 eiro – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes Siguldas daļas telpu remontam, 5000 eiro – Salaspils novadam mobilā ratiņkrēslu pacēlēju iegādei Sociālā dienesta dienas centram un 5000 eiro – ratiņkrēslu pacēlēju iegādei invalīdu organizācijai Cerību spārni Siguldas novadā.

Vēl 12 000 eiro Vienotības priekšlikumos paredzēts Amatas novada Drabešu internātpamatskolas sporta klubam Ašais pamatdarbības nodrošināšanai un sporta inventāra iegādei, 15 000 eiro – Cēsu Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskās baznīcas restaurācijai, 10 000 eiro – Rīgas katoļu ģimnāzijai vēsturiskās ēkas O.Vācieša ielā 6 elektroinstalācijas sakārtošana, vēl 10 000 eiro – biedrībai Austrumlatvijas jaunatnes sporta klubs Jēkabpils bērnu sporta attīstībai, bet 20 000 eiro – pētījumam par nereģistrēto laulību problemātiku.

Tāpat Vienotības frakcija piedāvā piešķirt 5 190 eiro Rīgas 88.vidusskolai tehniskās bāzes uzlabošanai, 10 000 eiro – Kokneses novada domes izglītības iestāžu datortehnikas iegādei, 5 000 eiro – Dobeles sporta skolai ložu šaušanas inventāra iegādei, kā arī vēl 40 000 eiro, lai atjaunotu bērnu un jauniešu daudzfunkcionālo sporta laukumu pie Saulkrastu vidusskolas. Savukārt 35 000 eiro, pēc Vienotības deputātu domām, nepieciešami bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa integrētās informatīvās akcijas projektam.

Vēl 31 000 eiro partija rosina paredzēt Latvijas Fotonikas centram ģeodinamiskās observatorijas remontdarbiem un aprīkojuma iegādei, 20 000 eiro – Kuldīgas novadam Ē.Valtera pieminekļa izveidei, 40 000 eiro – rotaļu laukuma izbūvei Valmierā, Pārgaujā, 5000 eiro – biedrībai Vīšķu attīstībai Romas katoļu baznīcas galvenā altāra sienas remontam, 15 000 eiro – Daugavpils reģionālās slimnīcas aparatūras iegādei jaundzimušo nodaļai, 17 000 eiro – biedrībai Skalbes, lai sniegtu informatīvo atbalstu noziedzīgos nodarījumos cietušajiem, 13 000 eiro – Latvijas čigānu nacionālās kultūras biedrībai, bet vēl 10 000 eiro – Valmieras teātrim skatuves iekārtu iegādei.

Kā ziņots, nākamā gada valsts budžeta projektam un saistītajiem likumprojektiem iesniegts ap 460 priekšlikumiem. Ar budžetu saistītajiem likumprojektiem iesniegts ap 134 ierosinājumiem, vidēja termiņa budžeta ietvaram – 161 priekšlikums, bet pašam budžeta projektam – 165 ierosinājumi.

Saeima varētu atbalstīt priekšlikumus aptuveni viena miljona eiro apmērā, un, vērtējot priekšlikumus, netikšot šķirots, vai to iesniegusi valdošā koalīcija vai opozīcija, bet tiks skatīts, cik būtisks ir ierosinājums, pauda Saeimas Budžeta un nodokļu (finanšu) komisijas vadītājs Kārlis Šadurskis.

Galīgajā lasījumā budžetu plānots pieņemt trešdien, 17.decembrī.

Ref: 102.000.102.8835


Pievienot komentāru

BNN nedēļas apkopojums: Atklātu balsojumu par prezidentu? Ugunsgrēki Latvijā. Sarakstu iesniegšana 13.Saeimai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Ugunsgrēks.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Jaunākie komentāri