Vienotība: Rīgas namu pārvaldnieka valde ir jāpatriec

Rīgas domes Vienotības frakcijas deputāti ir uzsākuši parakstu vākšanu, lai sasauktu domes ārkārtas sēdi, kurā pieprasītu atbrīvot no amata pašvaldības SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) valdes priekšsēdētāju Ivo Leci un pārējos valdes locekļus. Prasība ir balstīta uz Valsts policijas (VP) sniegto informāciju par 150 000 eiro izkrāpšanu no RNP, fiktīvi nodarbinot divpadsmit cilvēkus.

BNN iepriekš vēstīja, ka VP ir pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par iespējamu vairāku darbinieku fiktīvu nodarbināšanu pašvaldības uzņēmumā SIA Rīgas namu pārvaldnieks, kuras laikā personas saņēmušas darba samaksu par faktiski neveiktiem amata pienākumiem. Tādējādi laika posmā no 2014.gada līdz 2015.gadam no uzņēmuma izkrāpti teju 150 000 eiro. Kriminālprocess nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Fiktīvās nodarbināšanas laikā personas saņēmušas darba samaksu par faktiski neveiktiem darbiem 2014.-2015.gadā. Mediji jau iepriekš informējuši par Rīgas domes deputātes Svetlanas Savickas deklarāciju, kurā redzams, ka viņa RNP pērn atlīdzībā saņēmusi 17 994 eiro. Pie fiktīviem amatiem, bez reālas algas, iespējams, tikušas arī divu Saskaņas deputātu sievas – Žanna Pankratova un Aleksandra Klementjeva, kā arī Rīgas mēra Nila Ušakova bijušā preses sekretāra Sandra Toča dēls Mārtiņš, teikts Rīgas domes deputāta Nila Josta ziņojumā.

Vienotības deputāti uzskata, ka šis ir ne tikai kārtējais apliecinājums valdes locekļu nespējai vadīt uzņēmumu, bet šoreiz jau izraisa aizdomas par tiešu RNP vadības saistību ar rīdzinieku naudas izkrāpšanu par labu saviem politiskajiem labvēļiem no Saskaņas centra un Gods kalpot Rīgai.

BNN jau iepriekš ziņoja, ka VP pirmstiesas izmeklēšanas laikā ieguvusi pierādījumus, kas liecinot par šo personu iespējamu darba pienākumu apzinātu nepildīšanu, tomēr par to saņemot algu. Tādējādi par faktiski neveiktiem darba pienākumiem personas ar viltu izkrāpušas no pašvaldības uzņēmuma teju 150 tūkstošus eiro, BNN ziņoja VP.

Ref: 225.000.225.674

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas