Vitol iegādājies Hascol Petroleum Limited akcijas

Pēc 26.februāra paziņojuma un attiecīgo atļauju saņemšanas Vitol Dubai Limited, kas, tāpat kā Ventspils nafta, ir Vitol Group (Vitol) daļa, noslēgusi darījumu par Hascol Petroleum Limited (Hascol) akciju iegādi.

Darījuma laikā Vitol iegādājās 15% no Hascol akciju, ieguldot aptuveni  28 miljonus ASV dolāru (24,8 miljonus eiro) un gūstot iespēju nopirkt vēl 10% uzņēmuma akciju gada laikā, informē uzņēmums.

Hascol ir ātri augošs Pakistānas mazumtirdzniecības uzņēmums ar vairāk nekā 300 degvielas uzpildes un apkopes stacijām visā valstī. Līdz šim Hascol pārdošanas apjomi ir palielinājušies par 38% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, un ar savu valsts līmeņa infrastruktūras tīklu tam ir labas iespējas arī turpmāk apmierināt Pakistānas pieaugošās vajadzības pēc enerģijas.

«Mēs esam priecīgi par iespēju veikt ieguldījumu Pakistānas enerģijas nozarē, izmantojot Hascol, kas ir viens no ātrāk augošajiem enerģijas piegādātājiem valstī,» komentē Vitol Izpildkomitejas loceklis Kris Beiks (Chris Bake).

Vitol Group dibināta 1966.gadā Roterdamā, Nīderlandē. Kopš tā laika uzņēmums būtiski audzis un paplašinājies, kļūstot par nozīmīgāko pasaules preču tirgu dalībnieku, un tagad ir pasaules lielākais neatkarīgais energoresursu tirgotājs. Uzņēmuma tirdzniecības portfelis ietver jēlnaftu, naftas produktus, LPG, LNG, dabasgāzi, ogles, elektroenerģiju, lauksaimniecības produktus, metālus un oglekļa emisijas. Vitol tirgojas ar visām nozīmīgākajām nacionālajām naftas kompānijām, lielākajiem integrētajiem naftas uzņēmumiem un neatkarīgajiem pārstrādātājiem un tirgotājiem. Visā pasaulē Vitol ik dienu pārdod vairāk nekā piecus miljonus barelu jēlnaftas un naftas produktu, un 2015.gadā uzņēmuma ieņēmumi sasniedza 168 miljardus ASV dolāru (148,7 miljardus eiro).

Ref: 102.000.102.12420

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas