Vitol varētu pārdot Latvijas kuģniecības akcijas, ja būs pircējs

Roberts Kirkups

Vitol grupa varētu pārdot tai pastarpināti piederošās AS Latvijas kuģniecība akcijas, ja būs pircējs, norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Roberts Kirkups.

«Vitol [kuram caur Euromin un Ventspils naftu pieder Latvijas kuģniecības akcijas] vienmēr ir skaidri paudis, ka standarta kuģniecība nav viens no grupas stratēģiskajiem darbības virzieniem. Tas nozīmē – ja būs pircējs, tad var tikt pieņemts lēmums par Latvijas kuģniecības pārdošanu,» pauž Kirkups.

Pēc viņa teiktā, Latvijas kuģniecībai tas nozīme, ka turpinās darbs pie dažādu papildu biznesu slēgšanas, lai izveidotu tīru kuģniecības kompāniju, kurai pieder tikai kuģi un kura nodarbojas ar to pārvaldi. «Kā jūs zināt, mēs cenšamies pārdot nekustamo īpašumu portfeli. Tāpat mums vēsturiski pieder Latmar, kura pārziņā bija vecie kuģi. Mēs gribam visus šos papildu biznesa virzienus slēgt, lai potenciālie investori var vērtēt kuģošanas uzņēmumu ar ļoti vienkāršu struktūru, nejautājot, kas ir tas vai cits meitasuzņēmums,» skaidro kompānijas valdes priekšsēdētājs.

Taujāts, vai Latvijas kuģniecības akcijām arī turpmāk būtu jāpaliek Rīgas biržas sarakstos, viņš atzina, ka patlaban vienīgā problēma ir to likviditāte. «Kas attiecas uz akcijām, tad vienīgā problēma ir, ka tās biržā ir salīdzinoši nelikvīdas. Pircējam, ja tas vēlas piesaistīt hedžfondus, ir jāredz likviditāte. Tā ir problēma, un tā ir problēma, ko mēs redzam Nasdaq Baltijas biržās. Investori tomēr grib redzēt akcijas, kuras tie var nopirkt un pārdot, nevis nopirkt un tad būt spiesti tās paturēt vismaz 20 gadus,» komentē Kirkups.

Pēc jaunākajiem Latvijas kuģniecības sniegtajiem datiem, Ventspils naftai pieder 49,94% uzņēmuma akciju, Igaunijas Fondo H 19,62%, bet valstij – 10%. Savukārt 20,44% kompānijas daļu pieder citiem akcionāriem.

Kā ziņots, Latvijas kuģniecības koncerns pērn strādāja ar 90,682 miljonu eiro auditēto apgrozījumu, kas ir par 8,6% vairāk nekā 2015.gadā, savukārt koncerna zaudējumi pieauga 3,6 reizes – līdz 20,987 miljoniem eiro.

Ref:224.000.103.901

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas