Volkswagen nosaka apžēlošanas termiņu skandālā iesaistītajiem darbiniekiem

Vācu autoražotājs Volkswagen noteicis 30.novembri kā termiņu, līdz kuram, nebaidoties par sekām, atklātībā var nākt darbinieki ar informāciju par izplūdes gāzu mērierīču maldinošās programmatūras izveidi, jo uzņēmums vēlas, lai tā iekšienē tiktu pilnībā noskaidroti Volkswagen zīmolam tik kaitējošā skandāla cēloņi.

«Koplīgumos iekļautie darbinieki, kur bez kavēšanās – bet ne vēlāk par 2015.gada 30.novembri – sazināsies [ar uzņēmuma iekšējiem izmeklētājiem], var būt droši, ka tos neskars darba likumā paredzētās sekas, kā, piemēram, darba attiecību pārtraukšana un no tiem netiks piedzīti zaudējumi,» vēstulē, ko citē BBC, norādījis Volkswagen zīmola vadītājs Herberts Dīss (Herbert Diess).

Jau vēstīts, ka Volkswagen grupa, kas pēc pārdošanas rādītājiem savā nozarē ir vadošais autoražotājs pasaules tirgū, atzinis, ka mērierīces maldinošā programmatūra uzstādīta 11 miljonos automašīnu un situācijas radīto izmaksu segšanai ir atlicināti 6,5 miljardi eiro.

Aizvadītajā nedēļā autoražotājs arī atzinis, ka krāpies, izejot sertifikāciju attiecībā uz dzinēju oglekļa dioksīda izmešiem.

Ref: 111.111.103.2907

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas