Ziemassvētku maršruts: izstādes, Sveču mežs, dievkalpojums un pārgājiens pa Ložmetējkalnu

Tā kā Ziemassvētku brīvdienas ir tik piepildītas ar dažādiem pasākumiem, tad BNN ir sagatavojis atsevišķu maršrutu, lai būtu iespēja izvēlēties, kur un kā kvalitatīvi pavadīt garās svētku brīvdienas. Ziemassvētku vakarā 24.decembrī Rīgas Jēzus ev.lut. draudze aicina uz bērnu un ģimeņu dievkalpojumu, kurā būs ne tikai ierastās dziesmas un uzruna, bet arī maza izrāde, kas saistīta ar svētku tematiku. 25. un 26.decembrī ir iespēja apmeklēt vēl pēdējos divus Klusa nakts, svēta nakts koncertus – Kuldīgā un Dobelē. Tāpat svētku dienās pieejamas dažādas izstādes – gan Starptautiskā Juveliermākslas izstāde, gan Modes muzeja izstāde 1918. Brīvības šiks. Ja ir noskaņojums Otros Ziemassvētkus pavadīt pavisam citādi, tad 26.decembrī varēs doties pārgājienā pa Ložmetējkalnu.

Rīgā: Bērnu un ģimeņu Ziemassvētku dievkalpojums

Rīgas Jēzus ev. lut. draudze aicina uz Bērnu un ģimenes Ziemassvētku dievkalpojumu. «Tas būs īpašs, jo kopā svinēsim Kristus piedzimšanas svētkus, dziedāsim dziesmas un bērnu acis īpaši priecēs neliels uzvedums, ko sagatavojuši svētdienas skolas bērniņi,» aicina Jēzus ev. lut. draudze.

Aicināti ir visi, arī paši mazākie un tie, kuri dievkalpojumā būs pirmo reizi.

Kuldīgā un Dobelē: Klusa nakts, svēta nakts Ziemassvētku koncerti baznīcās

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Klusa nakts, svēta nakts ir viena no pašām skaistākajām un sirsnīgākajām Ziemassvētku dziesmām. Neskaitāmas cilvēku paaudzes ar šo melodiju saista savu Ziemassvētku izjūtu, patiesībā šodien bez šīs dziesmas Ziemassvētki nemaz nav iedomājami.

Ziemassvētku koncertu tūre Klusa nakts, svēta nakts notiks Latvijas baznīcās un šajos koncertos uzstāsies Latvijā un ārvalstīs atzinību guvuši mākslinieki – vokālā grupa Putni.
Koncertā tiks atskaņoti vairāki dziesmas Klusa nakts, svēta nakts aranžējumi, kā arī mazāk populāra Ziemassvētku mūziku, kas skanējusi Latvijā pagājušā gs. sākumā, viduslaiku instrumentālās kompozīcijas koncerta mākslinieku radošās un mūsdienīgās interpretācijās, kā arī abu koncerta dalībnieku – komponistu Čudara un Nīmaņa jaundarbus, kuri ļoti personīgi uzrunās katru koncerta apmeklētāju, piepildot ar Ziemassvētku laika gaišumu un prieku.

Paredzētie koncerti:
Otrdien, 25.12. plkst. 18.00 Kuldīgas Sv. Annas Ev. lut. baznīcā
Trešdien, 26.12. plkst. 17.00 Dobeles Ev. lut. baznīcā

Tiem, kuri zin, ka Ziemassvētkos vēlēsies kaut ko gaišu un priecīgu – šeit ir iespēja rezervēt skaistu vakaru.

Salaspilī: Sveču mežs 2018

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pirmajos Ziemassvētkos, 25.decembrī, no plkst. 16.00, līdz ar tumsas iestāšanos ar vairāk nekā 3 000 svecēm un 500 gaismas lukturīšiem, tiks izgaismota Nacionālā botāniskā dārza teritorija, Salaspilī, Miera ielā 1, bet oranžērijas komplekss iekrāsosies ziemeļblāzmas krāsās.
Jau piekto gadu pēc kārtas noskaņu pasākums Sveču mežs aicina uz maģisku kopābūšanu sveču gaismā.

Šogad aicinām svētku brīnumu atklāt Nacionālajā botāniskajā dārzā, kura dārzs iemirdzēsies svecīšu liesmiņās, ļaujot atklāt dārza brīnumu Ziemsvētku naktī, bet oranžērijā, starp palmām un kaktusiem, uzziedēs ziemeļblāzma. Ziemciešu dārzā, kas atrodas iepretim oranžērijai, uzplauks kāda reta un līdz šim zinātniekiem nezināma ziedu suga – uguns ziedi!

Vairāk par pasākumu šeit.

Ieejas maksa:
Pieaugušajiem 4 eiro
Pensionāriem, bērniem un apmeklētājiem, kas uz pasākumu ieradīsies ar savu sveču laternu, ieejas maksa 3 eiro

Liepājā: Starptautiskā juveliermākslas izstāde

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Koncertzālē Lielais dzintars no 10.00 līdz 20.00 visas Ziemassvētku brīvdienas Starptautiskajā Eiropas Liceju parlamenta (ELP) juveliermākslas izstādē ir iespēja apskatīt rotas, kuras darinājuši topošie dizaineri un meistari no Itālijas, Beļģijas, Lielbritānijas Portugāles, Spānijas, Francijas, Grieķijas un Latvijas.

Ceļojošā juveliermākslas izstāde būs apskatāma līdz 27.decembrim.

Izstādē ir apskatāmi arī LMMDV metāla dizaina izglītības programmas audzēkņu 2018./2019. mācību gada pirmā semestra skates darbi.

Daugavpilī: izstāde Gaismas laiks

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ziemassvētku laiks, gaismas laiks… Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā gaismas tēma risināta stikla, koka, keramikas materiālos.

Izstādē skatāmi Ingas Salmiņas stikla kausējumi, Jāņa Ziemeļa kokgriezumi un Inetas Dzirkales keramika. Tā apskatāma katru dienu plkst 12.00–16.00 līdz pat 2019.gada 24.janvārim.

Rīgā: izstāde 1918. Brīvības šiks

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Izstāde aptver laikposmu no 1912. līdz 1924.gadam, īpaši akcentējot 1918.gadu, kad dzima neatkarīga Latvijas valsts. Tas ir lielu pārmaiņu laiks, kad pēc milzu impēriju sabrukuma veidojās nelielas neatkarīgas valstis, kad mainījās sieviešu loma sabiedrībā un no trausliem, korsetēs tērptiem ziediem viņas pārtapa emancipētās, modernās dāmās.

Diži luksusa klases modes nami un dizaineri – Worth, Callot Soeurs, Jean Patou, Redfern, Erté –, modernisma vēsmas, nacionālie motīvi apģērbā, tērpi, ko valkāja Rīgā – tas viss apskatāms košā, greznā un daudzveidīgā izstādē, kas ļauj izsekot līdzi revolucionārajām izmaiņām modē, kas notika 20.gs. sākumā.

Vairāk informācijas un ekskursiju rezervēšana šeit.

Tel. 20033450
E-pasts: fashionmuseumriga@gmail.com

Ložmetējkalnā: pārgājiens Simtiņam pa pēdām

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Otrajos Ziemassvētkos 26.decembrī ir iespēja doties aptuveni 25 km garā pārgājienā, ko rīko streelnieks.lv, pa Ložmetējkalnu un tā apkārtni.

Sākums: DUS Astarte (šeit)
Beigas: Turpat, Tīreļos

Rīkotāji aicina: «Piedalīties var ikviens, kurš vēl domā, ir izdomājis, vai tikai grib iziet pārgājienā!»

Lai organizatori zinātu, kas piedalīsies pārgājienā, ikviens aicināts Facebook pasākumā atzīmēt Going.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas