bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 24.01.2019 | Vārda dienas: Krišs, Eglons, Ksenija
LatviaLatvija

Ziemassvētku maršruts: izstādes, Sveču mežs, dievkalpojums un pārgājiens pa Ložmetējkalnu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tā kā Ziemassvētku brīvdienas ir tik piepildītas ar dažādiem pasākumiem, tad BNN ir sagatavojis atsevišķu maršrutu, lai būtu iespēja izvēlēties, kur un kā kvalitatīvi pavadīt garās svētku brīvdienas. Ziemassvētku vakarā 24.decembrī Rīgas Jēzus ev.lut. draudze aicina uz bērnu un ģimeņu dievkalpojumu, kurā būs ne tikai ierastās dziesmas un uzruna, bet arī maza izrāde, kas saistīta ar svētku tematiku. 25. un 26.decembrī ir iespēja apmeklēt vēl pēdējos divus Klusa nakts, svēta nakts koncertus – Kuldīgā un Dobelē. Tāpat svētku dienās pieejamas dažādas izstādes – gan Starptautiskā Juveliermākslas izstāde, gan Modes muzeja izstāde 1918. Brīvības šiks. Ja ir noskaņojums Otros Ziemassvētkus pavadīt pavisam citādi, tad 26.decembrī varēs doties pārgājienā pa Ložmetējkalnu.

Rīgā: Bērnu un ģimeņu Ziemassvētku dievkalpojums

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas Jēzus ev. lut. draudze aicina uz Bērnu un ģimenes Ziemassvētku dievkalpojumu. «Tas būs īpašs, jo kopā svinēsim Kristus piedzimšanas svētkus, dziedāsim dziesmas un bērnu acis īpaši priecēs neliels uzvedums, ko sagatavojuši svētdienas skolas bērniņi,» aicina Jēzus ev. lut. draudze.

Aicināti ir visi, arī paši mazākie un tie, kuri dievkalpojumā būs pirmo reizi.

Kuldīgā un Dobelē: Klusa nakts, svēta nakts Ziemassvētku koncerti baznīcās

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Klusa nakts, svēta nakts ir viena no pašām skaistākajām un sirsnīgākajām Ziemassvētku dziesmām. Neskaitāmas cilvēku paaudzes ar šo melodiju saista savu Ziemassvētku izjūtu, patiesībā šodien bez šīs dziesmas Ziemassvētki nemaz nav iedomājami.

Ziemassvētku koncertu tūre Klusa nakts, svēta nakts notiks Latvijas baznīcās un šajos koncertos uzstāsies Latvijā un ārvalstīs atzinību guvuši mākslinieki – vokālā grupa Putni.
Koncertā tiks atskaņoti vairāki dziesmas Klusa nakts, svēta nakts aranžējumi, kā arī mazāk populāra Ziemassvētku mūziku, kas skanējusi Latvijā pagājušā gs. sākumā, viduslaiku instrumentālās kompozīcijas koncerta mākslinieku radošās un mūsdienīgās interpretācijās, kā arī abu koncerta dalībnieku – komponistu Čudara un Nīmaņa jaundarbus, kuri ļoti personīgi uzrunās katru koncerta apmeklētāju, piepildot ar Ziemassvētku laika gaišumu un prieku.

Paredzētie koncerti:
Otrdien, 25.12. plkst. 18.00 Kuldīgas Sv. Annas Ev. lut. baznīcā
Trešdien, 26.12. plkst. 17.00 Dobeles Ev. lut. baznīcā

Tiem, kuri zin, ka Ziemassvētkos vēlēsies kaut ko gaišu un priecīgu – šeit ir iespēja rezervēt skaistu vakaru.

Salaspilī: Sveču mežs 2018

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pirmajos Ziemassvētkos, 25.decembrī, no plkst. 16.00, līdz ar tumsas iestāšanos ar vairāk nekā 3 000 svecēm un 500 gaismas lukturīšiem, tiks izgaismota Nacionālā botāniskā dārza teritorija, Salaspilī, Miera ielā 1, bet oranžērijas komplekss iekrāsosies ziemeļblāzmas krāsās.
Jau piekto gadu pēc kārtas noskaņu pasākums Sveču mežs aicina uz maģisku kopābūšanu sveču gaismā.

Šogad aicinām svētku brīnumu atklāt Nacionālajā botāniskajā dārzā, kura dārzs iemirdzēsies svecīšu liesmiņās, ļaujot atklāt dārza brīnumu Ziemsvētku naktī, bet oranžērijā, starp palmām un kaktusiem, uzziedēs ziemeļblāzma. Ziemciešu dārzā, kas atrodas iepretim oranžērijai, uzplauks kāda reta un līdz šim zinātniekiem nezināma ziedu suga – uguns ziedi!

Vairāk par pasākumu šeit.

Ieejas maksa:
Pieaugušajiem 4 eiro
Pensionāriem, bērniem un apmeklētājiem, kas uz pasākumu ieradīsies ar savu sveču laternu, ieejas maksa 3 eiro

Liepājā: Starptautiskā juveliermākslas izstāde

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Koncertzālē Lielais dzintars no 10.00 līdz 20.00 visas Ziemassvētku brīvdienas Starptautiskajā Eiropas Liceju parlamenta (ELP) juveliermākslas izstādē ir iespēja apskatīt rotas, kuras darinājuši topošie dizaineri un meistari no Itālijas, Beļģijas, Lielbritānijas Portugāles, Spānijas, Francijas, Grieķijas un Latvijas.

Ceļojošā juveliermākslas izstāde būs apskatāma līdz 27.decembrim.

Izstādē ir apskatāmi arī LMMDV metāla dizaina izglītības programmas audzēkņu 2018./2019. mācību gada pirmā semestra skates darbi.

Daugavpilī: izstāde Gaismas laiks

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ziemassvētku laiks, gaismas laiks… Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā gaismas tēma risināta stikla, koka, keramikas materiālos.

Izstādē skatāmi Ingas Salmiņas stikla kausējumi, Jāņa Ziemeļa kokgriezumi un Inetas Dzirkales keramika. Tā apskatāma katru dienu plkst 12.00–16.00 līdz pat 2019.gada 24.janvārim.

Rīgā: izstāde 1918. Brīvības šiks

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Izstāde aptver laikposmu no 1912. līdz 1924.gadam, īpaši akcentējot 1918.gadu, kad dzima neatkarīga Latvijas valsts. Tas ir lielu pārmaiņu laiks, kad pēc milzu impēriju sabrukuma veidojās nelielas neatkarīgas valstis, kad mainījās sieviešu loma sabiedrībā un no trausliem, korsetēs tērptiem ziediem viņas pārtapa emancipētās, modernās dāmās.

Diži luksusa klases modes nami un dizaineri – Worth, Callot Soeurs, Jean Patou, Redfern, Erté –, modernisma vēsmas, nacionālie motīvi apģērbā, tērpi, ko valkāja Rīgā – tas viss apskatāms košā, greznā un daudzveidīgā izstādē, kas ļauj izsekot līdzi revolucionārajām izmaiņām modē, kas notika 20.gs. sākumā.

Vairāk informācijas un ekskursiju rezervēšana šeit.

Tel. 20033450
E-pasts: fashionmuseumriga@gmail.com

Ložmetējkalnā: pārgājiens Simtiņam pa pēdām

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Otrajos Ziemassvētkos 26.decembrī ir iespēja doties aptuveni 25 km garā pārgājienā, ko rīko streelnieks.lv, pa Ložmetējkalnu un tā apkārtni.

Sākums: DUS Astarte (šeit)
Beigas: Turpat, Tīreļos

Rīkotāji aicina: «Piedalīties var ikviens, kurš vēl domā, ir izdomājis, vai tikai grib iziet pārgājienā!»

Lai organizatori zinātu, kas piedalīsies pārgājienā, ikviens aicināts Facebook pasākumā atzīmēt Going.


Pievienot komentāru

Piešķir 323 milj. eiro Baltijas valstu un Eiropas elektrotīklu sinhronizēšanai

Eiropas Savienība nolēmusi piešķirt 323 miljonus eiro Baltijas valstu un Eiropas elektrotīklu sinhronizēšanas projekta pirmā posma finansēšanai, paziņojusi Eiropas Komisija.

KM Nacionālās Mākslu vidusskolas infrastruktūrā ieguldīs 9,4 miljonus eiro

Profesionālās izglītības kompetenču centra Nacionālā Mākslu vidusskola infrastruktūras uzlabošanā Kultūras ministrija līdz 2022.gadam plāno ieguldīt 9 404 536 eiro.

Rosinās pieņemt deklarāciju par Apvienotās Karalistes pilsoņu tiesību aizstāvību Latvijā

Saeimas Ārlietu komisija sagatavojusi un rosinās parlamentu izskatīt lēmuma projektu par Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes pilsoņu tiesībām Latvijā pēc Brexit jeb Apvienotās Karalistes gaidāmās izstāšanās no Eiropas Savienības.

KP soda ziņu aģentūras LETA īpašnieku par apvienošanās regulējuma pārkāpšanu

Konkurences padome 18.janvārī piemērojusi ziņu aģentūras SIA LETA īpašniekam, Igaunijā reģistrētam uzņēmumam MM Grupp 32 200 eiro naudas sodu, BNN noskaidroja no KP.

Saskaņas pirmais numurs Eiroparlamenta vēlēšanās būs Vjačeslavs Dombrovskis

Partijas Saskaņa pirmais numurs Eiropas Parlamenta vēlēšanās būs Saeimas deputāts, Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes stāsta partijas līderis Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Igaunijas pasts vēlas samazināt preses piegādes dienu skaitu

Igaunijas pasta uzņēmums Eesti Post, kas Baltijā pazīstams ar zīmolu Omniva, rosinājis samazināt to dienu skaitu nedēļā, kad pasts piegādā laikrakstus un žurnālus. Uz šādu soli uzņēmumu pamudinājuši zaudējumi, ko tas cietis 2018.gadā. Preses piegāde mājās, ko valstī šobrīd veic sešas dienas nedāļā, pērn Eesti Post radījusi zaudējumus 1,3 miljonu eiro apmērā.

Diennakts laikā reģistrēti 73 ceļu satiksmes negadījumi

Latvijā trešdien, 23.janvārī, reģistrēti 73 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši astoņi satiksmes dalībnieki. Par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā policija aizturējusi piecus autovadītājus.

Āboltiņai uzticēti arī vēstnieces pienākumi Maltā

Latvijas vēstniecei Itālijā Solvitai Āboltiņai uzticēti arī vēstnieces pienākumi Maltā, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Zviedrijas jaunā valdība sāk ar dīzeļa, benzīna auto aizliegumu no 2030.gada

Zviedrijas jaunās valdības vadītājs Stefans Lēvens paziņojis, ka no 2030.gada valstī būs liegts pārdot jaunas automašīnas ar dīzeļa vai benzīna dzinēju.

Bankā: Seniori aizvien primāri izvēlas nākt uz bankas filiāli

Vairums Latvijas senioru joprojām labprātāk izvēlas apmeklēt bankas filiāli un saņemt nepieciešamos ikdienas finanšu pakalpojumus klātienē, nevis izmanto attālinātos bankas pakalpojumus, liecina PNB Bankas pieredze.

Vēl nepieņem lēmumu par Juraša izdošanu kriminālvajāšanai

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ceturtdien vēl nelēma par piekrišanu deputāta Jura Juraša izdošanu kriminālvajāšanai, jo plāno turpināt diskusijas nākamnedēļ.

Ieceļošana Latvijā liegta sešiem ārzemniekiem

Valsts robežsardzes amatpersonas trešdien, 23.janvārī, uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 24 likumpārkāpējus. Uz ārējām robežām konstatēti 17 robežpārkāpēji, tajā skaitā, aizturēti divi meklēšanā esoši Latvijas pilsoņi.

Plūdi un zemes nogruvumi Indonēzijā prasa vairākus desmitus upuru

Plūdos un zemes nogruvumos Indonēzijas vidienē gājuši bojā 26 cilvēki, tā pavēstījušas vietējās varasiestādes, uzsverot, ka mežu izciršana ir pastiprinājusi sezonālo lietavu postījumus.

Kuri «aiz svītras» palikušie deputāti atgriezīsies atpakaļ Saeimā?

Deputātu mandātus noliekošos ministrus jau gatavi aizstāt vēlēšanās «pirmie aiz svītras» palikušie. Deputātam, kurš apstiprināts ministra amatā, ir iespēja uz ministra pilnvaru laiku nolikt deputāta mandātu.

EK: Uzturēšanās atļauju tirgošana rada korupcijas, naudas atmazgāšanas risku

Eiropas Komisija secinājusi, ka, Eiropas Savienības dalībvalstīm piešķirot uzturēšanās atļaujas apmaiņā pret investīcijām, ko veic trešo valstu pilsoņi, pieaug iespēja, ka tiek pastrādāti tādi noziegumi kā korupcija un naudas atmazgāšana.

Šorīt apgrūtināta braukšana Vidzemē un Zemgalē

Šorīt pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem sniegs un apledojums vietām apgrūtina braukšanu Vidzemē un Zemgalē. Pa reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Bauskas, Jelgavas, Krāslavas, Ogres, Tukuma un Valkas apkārtnē, vēsta VAS Latvijas autoceļu uzturētājs.

Gripas intensitāte pieaug, laupot vēl septiņu cilvēku dzīvības

Aizvadītajā nedēļā Latvijā būtiski palielinājusies gripas intensitāte, turklāt tā laupījusi dzīvību vēl septiņiem cilvēkiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra monitoringa dati.

Šā gada budžetu cer pieņemt marta beigās

2019.gada valsts budžetu varētu pieņemt marta beigās, stāsta jaunievēlētais finanšu ministrs Jānis Reirs.

Kariņš: Pret valdību nobalsojošie deputāti nav koalīcijas sastāvā

Deputāti, kuri nav atbalstījuši valdību, nav koalīcijas sastāvā, tā premjers Krišjānis Kariņš. Politiķis skaidro, ka to paredz koalīcijas parakstītais sadarbības līgums – ja kāds no sadarbības partnera frakcijas deputātiem nav balsojis par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam, tiek pieņemts, ka attiecīgais deputāts nav uzskatāms par sadarbības partnera frakcijai piederošu deputātu.

Kalnciema ielas grausta īpašniekiem uztic konservācijas pabeigšanu līdz 1.jūlijam

Rīgas dome trešdien, 23.janvārī, apstiprināja Kalnciema ielā 2B esošā grausta sakārtošanas darbu grafiku, kas paredz, ka ēkas konservācijas darbiem pilnībā jābūt pabeigtiem piecu mēnešu laikā – līdz 1.jūlijam.

Sadalītas hosteļu balvas, Hoskari, par labāko Eiropā atzīstot naktsmītni Prāgā

Ir sadalītas ikgadējās hosteļu balvas jeb Hoskari, ko kopmītnes tipa naktsmītnēm Eiropā un pasaulē piešķir ikgadēji kopš 2014.gada. Labāko naktsmītņu atlasē, ko rīko hosteļu rezervēšanas vietne Hostelworld, 2019.gadā triumfējis RoadHouse Prāgā.

Kariņš vadīs četrdesmito valdību Latvijas vēsturē

Pēc trīs ar pusi mēnešiem jeb pilnām 15 nedēļām pēc Saeimas vēlēšanām, parlaments ar balsojumu 61 balss «par» un 39 «pret» atbalstījis Krišjāņa Kariņa piedāvāto valdību, kurā pārstāvētas piecas partijas: Jaunā VienotībaJaunā konservatīvā partija, KPV LV, Attīstībai/Par! un Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK.

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā apsūdzētie turpina noliegt vainu

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā apsūdzētie arī pēc grozītās apsūdzības saņemšanas trešdien, 23.janvārī, tiesā noliedza savu vainu, kā arī lūdza tiesu atkārtoti nopratināt trīs, jau iepriekš pratinātus, lieciniekus – ekspertus.

Aicina Latvijas valdību atbalstīt EK rosināto veto tiesību atcelšanu nodokļu jautājumos

Pozitīvi vērtējot Eiropas Komisijas pieņemto lēmumu atcelt ES dalībvalstu veto tiesības attiecībā uz nodokļu politikas jautājumiem, partija Progresīvie aicina Latvijas valdību atbalstīt šī lēmuma turpmāku virzību. Vienlaikus norādīts, ka priekšlikums vēl ir jāapstiprina Eiropas Parlamentam un Eiropas padomei.

Stingrāk uzrauga no Inčukalna pazemes gāzes krātuves izņemto dabasgāzes apmēru

Dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators Conexus Baltic Grid līdz ar aukstākā ziemas perioda iestāšanos pastiprinājis uzraudzības sistēmu, ar kuru veic Inčukalna pazemes gāzes krātuves un visas Latvijas gāzes apgādes sistēmas novērošanu,

Jaunākie komentāri