IDB aizturējis Valsts policijas darbinieku

Kriminālprocesa ietvaros aizdomās par šaujamieroču, to būtisko sastāvdaļu un munīcijas iegādāšanos un glabāšanu bez attiecīgas atļaujas saskaņā ar Krimināllikuma 233.panta otro daļu Iekšējās drošības birojs (IDB) ir aizturējis kādu Valsts policijas amatpersonu, kuras tiešie darba pienākumi ir saistīti tieši ar šaujamieroču un to munīcijas aprites likumdošanas ievērošanas kontroli, ziņo IDB.

Veicot procesuālās darbības, izņemts un ekspertīzei nosūtīts šaujamierocim līdzīgs priekšmets, ieroču būtiskās sastāvdaļas un munīcijai līdzīgi priekšmeti. Procesuālo darbību laikā ir izņemta arī 21 kaste ar alkoholu bez Latvijas Republikas akcīzes markām, un arī tā izcelsmi un glabāšanas mērķus Iekšējās drošības birojs izmeklēs uzsāktā kriminālprocesa ietvaros.

IDB 2020.gada pirmajos septiņos mēnešos veicis pirmstiesas izmeklēšanu 146 kriminālprocesos. Biroja jaunuzsākto kriminālprocesu skaits šajā laika periodā ir sasniedzis 39 kriminālprocesus, turklāt būtiska to daļa ir saistīti ar smagiem un sevišķi smagiem valsts amatpersonu veiktajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, norāda IDB.

Izmeklēto kriminālprocesu ietvaros IDB šī gada pirmajos septiņos mēnešos ir aizturējis 34 personas.

Neskatoties uz šī gada pavasarī sākušos pandēmiju un pašreizējo vasaras un atvaļinājumu sezonu, sabiedrības vērīgums un iniciatīva nav mazinājusies, un laika periodā no janvāra līdz jūlija beigām IDB ir saņēmis un izskatījis vairāk nekā 820 saņemtos iedzīvotāju iesniegumus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas