IDB rosinājis kriminālvajāšanu pret robežsargu par bērna pavešanu netiklībā

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis Rietumzemgales prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Valsts robežsardzes amatpersonu par bērna pamudināšanu iesaistīties seksuālās darbībās, informē IDB.

IDB guvis pierādījumus tam, ka robežsargs ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika kādā sociālajā tīklā sāka saraksti ar 16 gadus nesasniegušu personu.

Sarakstes gaitā minētā amatpersona pamudināja nepilngadīgo personu iesaistīties seksuālās darbībās, kā arī aicināja to izgatavot un pārsūtīt pornogrāfiska rakstura materiālu.

Sīkāku informāciju par nodarījumu IDB neatklāj.

Atbilstoši Krimināllikuma 162. panta pirmajai daļai par sešpadsmit gadu vecumu nesasniegušas personas pavešanu netiklībā, tas ir, par tādas seksuāla rakstura darbības izdarīšanu bez fiziskas saskares ar cietušā ķermeni nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi vai izraisīt dzimuminstinktu cietušajā, ja to izdarījusi pilngadīga persona vai ja tas izdarīts, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo, var tikt piemērota brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem.

Neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Valsts policija rosina vecākus bez nosodījumiem un pārmetumiem pārrunāt ar saviem bērniem jautājumus par drošību un iespējamiem noziegumiem internetā, uzsverot, ka nedrīkst uzticēties internetā iepazītiem cilvēkiem un sūtīt personīgu informāciju, fotogrāfijas un video.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas