Iebilstot pret sistēmu, Lux Express piedāvās bezmaksas reisus no Rīgas uz Liepāju

Baltijā lielākais starptautisko autobusu reisu operators Lux Express, iebilstot pret esošo situāciju pasažieru pārvadājumu jomā Latvijā, no nākamās pirmdienas, 26.augusta, mēneša garumā ikvienam piedāvās bezmaksas braucienus ar autobusu no Rīgas uz Liepāju un atpakaļ.

Lux Express valdes priekšsēdētājs Hannes Saarpuu norādīja, ka esošais pasažieru pārvadājumu tirgus regulējums neveicina kvalitatīvu un mūsdienīgu pasažieru pārvadājumu jomas pakalpojumu attīstību.

«Esošais regulējums, kas nosaka, ka pasažieru pārvadājumu tirgus ir slēgts un valdības nepārtraukti dotē pārvadātājus, ir bezatbildīgs un var funkcionēt tikai īstermiņā. Neesošā konkurence pasažieru pārvadājumu sistēmā faktiski liedz cilvēkiem pieeju moderniem un augstas kvalitātes pakalpojumiem,» norāda Saarpuu.

Lux Express vadītājs uzsver, ka starppilsētu pārvadājumu tirgum Latvijā vajadzētu tikt atvērtam un liberalizētam, vismaz maršrutos starp Latvijas lielākajām pilsētām. Tādējādi pārvadātājiem būtu iespēja piedāvāt dažādus produktus un pakalpojumu līmeņus. Viņš norāda, ka šāda pieeja tiek izmantota Skandināvijā, Vācijā un Igaunijā un tur arvien vairāk cilvēku izvēlas autobusu privātās automašīnas vietā izmaksu, augstā komforta un papildus ērtību dēļ.

«Iespējams kā būtiskāko ieguvumu var minēt to, ka, atverot tirgu, valdībai vairs nebūtu jāsubsidē pasažieru pārvadātāji tik lielā apmērā kā tas tiek darīts šobrīd un kas katru gadu izraisa plašas diskusijas. Sabiedriskajam transportam ir nepieciešams vairāk pasažieru, kas «izkāpj» no personīgajām automašīnām, nevis arvien pieaugošas valdības subsīdijas,» turpina H.Saarpuu.

Uzņēmuma vadītājs norāda, ka neskatoties uz to, ka Lux Express nemaz nevar piedāvāt savus pakalpojumus Latvijas iekšienē, valsts iedzīvotājiem ir jābūt iespējai pārliecināties par to kādā kvalitātē pasažieru pārvadājumi varētu būt Latvijā un jau šobrīd ir Ziemeļeiropā. Tādēļ gandrīz mēnesi, katru dienu, sākot no nākamās pirmdienas, jaunais Lux Express augstākās klases autobuss bez maksas vedīs Latvijas iedzīvotāju no Rīgas uz Liepāju un atpakaļ.

Lai iegūtu garantētu bezmaksas vietu autobusā, ikviens interesents ir aicināts piedalīties Autobusa sēdvietu minēšanas spēlē vietnē www.atklajdavanu.lv. Vienlaikus akcijas organizētāji uzsver – ja kādā no reisiem būs brīvas sēdvietas, uz tām 48 stundas iepriekš varēs pieteikties visi Lux Express Facebook lapas fani.

Ref:103.000.103.1823

Iepriekšējais rakstsDienas joks: Loģika
Nākamais rakstsAugusta nogale būs saulaina un silta

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas