Iebraucot Igaunijā, būs vajadzīgas negatīvas COVID-19 analīzes

Ieceļojot Igaunijā no 15.janvāra būs jāuzrāda negatīvi COVID-19 analīžu rezultāti, tā ceturtdien, 7.janvārī, paziņojis Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu (Urmas Reinsalu). Šobrīd valstī šāda prasība nav obligāta, vēsta Igaunijas raidsabiedrība ERR.

Preses konferencē ceturtdien pēc Igaunijas valdības sēdes Reinsalu skaidrojis, ka jaunā prasība stāsies spēkā nākamajā piektdienā, 15.janvārī. Tā esot apspriesta ar Latvijas un Lietuvas ārlietu ministriem, kuru valstīs tikšot ieviesta līdzīga norma.

Igaunijā ceturtdien reģistrēts līdz šim lielākais jauno COVID-19 inficēto iedzīvotāju skaits.

Lasiet arī: Jaunatklātie Covid-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 1 374, Lietuvā – 2 331, Igaunijā – 1 104

Ja tiks uzrādīti negatīvi analīžu rezultāti, attiecīgajām analīzēm vajadzēs būt nodotām ne ilgāk kā 72 stundas pirms personas došanās ceļā.

Šobrīd Igaunijā ieceļojošām personām tiek prasīti divi negatīvi analīžu rezultāti. Pirmās analīzes ieceļotājam jānodod, ierodoties valstī, bet otrās – pēc septiņām dienām. Negatīvs otro analīžu rezultāts ļauj ieceļotājam izbeigt pašizolācijas periodu jau pēc septiņām pašizolācijas dienām.

Testēšanas punkti ceļotājiem ir pieejami Tallinas Lidostā un Tallinas Ostā, kur Igaunijas pilsoņiem analīzes tiek veiktas bez maksas, bet nerezidentiem – par maksu, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Nu,Kariņa kungs…kur,tad ir tas ko teicāt,nepilngadīgie var satikt savus vecākus!?Braucu strădāt uz Igauniju,tagad būs neiespējami satikt savus bērnus,jo man nav tik daudz naudas,lai veiktu testus turp un atpakaļ,ne aiz labas dzīves strădăju tur,katru reizi 70€ par analīzēm,ja tik traki cilvēkiem jāmocas ar covid pazīmēm,diez vai spētu strădăt fizisku darbu,kuru veicu.Un,kura firma ļaus sēdēt tās dienas?Secinājums,Latvijā cilvēkiem jau viss tiek atņemts,nezin kā galus savilkt,tagad tos kuri vēl uztur savējos citur strādājot,nu arī piegriež skābekli.Izvēle,vai nu sēdi bez darba un domā kă bērnus pabarot,vai strādā un neredzi bērnus…varu tās analīzes veikt kaut katru dienu,bet par viņām maksājiet Jūs!

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!