Pēc dzīvokļa griestu iebrukšanas Rīgas dome sasauc ārkārtas sēdi

Ceturtā stāva griestu iebrukšanā cietusī dzīvojamā ēka Lāčplēša ielā

Sestdienas, 12.oktobra, pievakarē kādai četrstāvu dzīvojamajai mājai Rīgā, Lāčplēša ielā, iebrukuši ceturtā stāva griesti, tāpēc no ēkas evakuēti visi cilvēki, kuri namā varēs atgriezties vien pēc detalizētas tā apsekošanas.

Kā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inta Palkavniece, sestdien plkst. 17.46 tika saņemts izsaukums uz Lāčplēša ielu Rīgā, kur dzīvojamās ēkas ceturtajā stāvā bija iebrukuši griesti apmēram 30 kvadrātmetru platībā.

Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies divi cilvēki, bet 25 evakuēja ugunsdzēsēji glābēji. VUGD darbinieki ceturtajā stāvā pārmeklēja gruvešu kaudzi, lai pārliecinātos, ka zem tās neatrodas cilvēki.

Uz vietas tika piesaistīts būvvaldes eksperts, kurš novērtēja ēkas stāvokli un to, vai cilvēki tajā var atrasties.

Plkst. 20.27 VUGD darbus notikuma vietā pabeidza.

Incidentā iesaistītā ēka ir pirmskara laika ķieģeļu būve, kas atrodas pagalmā kvartālā starp Lāčplēša, Spīdolas, Krāslavas un Jēkabpils ielām. Skaitlis uz izciļņa starp ēkas otro un trešo stāvu liecina, ka nams varētu būt celts 1902.gadā. Svētdienas rītā ēka ir norobežota ar lentēm un pie tās dežūrē Rīgas pašvaldības policijas darbinieki.

Kā pastāstīja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns, ēkai ir iebrucis starpstāvu pārsegums starp ceturto stāvu un bēniņiem.

Iebrukums noticis virs telpām, kas nav guļamistabas un dzīvojamās istabas.

Notikuma vietu sadarbībā ar policiju un ugunsdzēsējiem glābējiem apsekojis būvvaldes pārstāvis, pēc kā nolemts apturēt ēkas ekspluatāciju un norobežot to. Visi mājas iedzīvotāji ir evakuēti, apliecināja Butāns.

Tagad nama īpašniekiem ir uzdots veikt tā tehnisko apsekošanu, lai saprastu, kādā tehniskā stāvoklī ir visa ēka. Tas nozīmē, ka īpašniekiem pie neatkarīga sertificēta eksperta ir jāpasūta detalizēts ēkas tehniskais apsekojums un pēc tam tas jāiesniedz būvvaldei, kura pieņems lēmumu par nama turpmāku ekspluatāciju, skaidroja Butāns.

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs pirmdien, 14.oktobrī, plkst. 13.00 sasaucis operatīvo sanāksmi pie četrstāvu ēkas Lāčplēša ielā 123 B, 3.liters. Uz sanāksmi uzaicināti visi pašvaldības atbildīgie dienesti. Tajā piedalīsies Rīgas pilsētas būvvaldes, Rīgas domes Īpašuma departamenta, Sociālā dienesta un citu pašvaldības institūciju pārstāvji. Tāpat uz sanāksmi aicināti ēkas īpašnieki vai viņu pārstāvji, lai apspriestu tālāko rīcību, informē Rīgas domē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas