Iecavas ūdeļu fermā notikusi ielaušanās; atvērti 400 būri

Ūdeles zvēraudzētavas “Baltic Devon Mink” fermā

Iecavas novadā, ūdeļu fermā Baltic Devon Mink, naktī no 2.maija uz 3.maiju notikusi ielaušanās. Atverot 400 būrus, izbēgušas aptuveni 100 ūdeles, no kurām lielākā daļa jau ir atrastas. Pēdējās nedēļas laikā šī ir otrā šāda veida ielaušanās zvēraudzētavās, vēsta uzņēmumā.

«Audzētavā atvērti 400 būri, kuros atradušās ūdeļu mammas ar mazuļiem, kā arī tādas, kas vēl ir gaidībās. Vairāk nekā simts mammas izbēgušas, no kurām uzņēmuma darbiniekiem lielāko daļu šobrīd jau ir izdevies noķert un nogādāt atpakaļ būros. Lai arī mammas tiek noķertas, tās ir emocionāli ļoti satrauktas un nespēj barot mazuļus, līdz ar ko mazuļi tiek izvietoti inkubatorā, kur par tiem rūpējas vetārsts,» stāsta Baltic Devon Mink valdes loceklis un direktors Leifs Mogensens.

Pēc viņa teiktā, fermas kopējā teritorija ar ražošanas ēkām aizņem vairāk nekā 17 hektārus, un tai pa perimetru ir izvietota signalizācija. Otrdien, 2.maijā, ap pulkstens 23.00 fermas tālākajā stūrī nostrādājusi signalizācija.

Uzņēmuma pārstāvji pieļāva, ka iekams apsardzes vienība devās apsekot attiecīgo vietu, vairākas personas pārlēkušas pāri sētai un operatīvi atvērušas būrus. Saistībā ar notikušo kompānija ir vērsusies Valsts policijā.

Latvijas Zvēraudzētāju Asociācijas valdes locekle Sandra Vilciņa papildina, «šāda rīcība daudzējādi nav pieņemama, jo mazuļi, kas paliek būros nespēj paši uzturēt siltumu. No būriem izlaižot ūdeļu mammas, dzīvnieki netiek glābti, bet gan tiem tiek nodarīts pāri. Līdz ar to šāda rīcība nav loģiska un ir nevēlama no dzīvnieku aizsardzības viedokļa.»

Uzņēmuma pārstāvji uzsver, ka sabiedrībā valda vairāki mīti par kažokzvēru nozari, kas cieši saistīts ar dzīvnieku labturību un to ievērošanu. Bieži tiek uzskatīts, ka zvēraudzētavās tiek audzēti savvaļas dzīvnieki. «Šādi apgalvojumi maldina sabiedrību. Fermās audzētās ūdeles un lapsas nav savvaļas dzīvnieki,» vēsta valdes loceklis.

Ref:224.000.103.1083

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas