Iedzīvotāji aicināti uz bezmaksas ādas veselības pārbaudēm jau 26.maijā

Noslēdzot Eiromelanomas mēneša aktivitātes, biedrība Dermatologi pret ādas vēzi aicina iedzīvotājus uz ādas veselības pārbaudēm piektdien, 26.maijā, kur pasākuma laikā ikvienam būs iespēja bez maksas pārbaudīt savus ādas veidojumus, veikt to dermatoskopisko izmeklēšanu, kā arī saņemt Rīgas dermatoloģisko klīniku speciālistu konsultācijas un praktiskus padomus par saules aizsarglīdzekļu lietošanu.

Iedzīvotāji aicināti uz pārbaudēm no pulksten 11.00 līdz 19.00, Vecrīgā, Kaļķu ielā 15, laukumā blakus viesnīcai Hotel Roma.

«Viens no galvenajiem ādas audzēju iemesliem ir cilvēka dzīves laikā uzkrātais ultravioletais starojums gan no atklātiem saules stariem, gan solārijiem. Būtiski riska faktori ir arī gaišās ādas fototips, kāds ir izplatīts Latvijas platuma grādos, liels ādas veidojumu skaits un iedzimtība. Lai gan melanoma ir agresīvākais no ādas vēža veidiem, tā ir veiksmīgi ārstējama, ja tiek atklāta agrīnā stadijā,» atzīmē biedrības Dermatologi pret ādas vēzi valdes priekšsēdētājs un Eiromelanomas kustības Latvijā vadītājs, dermatologs Raimonds Karls.

Turpinot, viņš uzsver, ka tāpēc ir īpaši svarīgi regulāri pārbaudīt savus ādas veidojumus un veikt profilaktiskus pasākumus aktīvai un pasīvai saules aizsardzībai. Visā Eiropā vienojošais sauklis šogad ir «Tev ir dota tikai viena āda, parūpējies ar to!»

Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka 2015.gadā melanoma diagnosticēta rekordlielam iedzīvotāju skaitam – 224 cilvēkiem, 85 cilvēki mira no šī audzēja, bet vairāk nekā 1 500 iedzīvotājiem reģistrētas citas ādas vēža formas, ierindojot ādas vēzi pirmajā vietā starp visiem onkoloģisko slimību veidiem.

«Atšķirībā no daudzām citām onkoloģiskajām saslimšanām melanomai ir raksturīgi, ka ar to slimo cilvēki visos vecuma posmos, tostarp arī daudzi gados jauni cilvēki. Ikvienam, kurš pamana kādas aizdomīgas izmaiņas ādas veidojumos, ieteicams nekavējoties konsultēties ar ārstu, nevis nogaidīt, vai sekos vēl kādas izmaiņas,» uzsver Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas onkoloģe-ķīmijterapeite Ārija Brīze.

Speciālisti atgādina, ka dermato-onkoloģiskā piesardzība jāievēro ne tikai pavasara mēnešos, bet gan visa gada garumā.

Ref: 225.000.103.965

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas