Aicina veikt bezmaksas sirds veselības pārbaudes; mirstību skaits palielinās

Eiropā un arī Latvijā tiks atzīmēta Eiropas Insulta diena ceturdien, 11.maijā. Tās ietvaros pacientu biedrība ParSirdi.lv aicina iedzīvotājus uz informatīvu pasākumu par insulta profilaksi, kā arī mudina pievērst uzmanību insulta riska faktoriem.

Pacientu biedrības ParSirdi.lv vadītāja Inese Mauriņa vēsta: «Eiropas Insulta dienā vēlamies atgādināt, ka insults ir slimība, kas var skart ikvienu. Lai gan šī saslimšana ir vairāk izplatīta cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma, nereti par insulta upuriem kļūst arī jauni cilvēki. Ikviena rokās ir rūpes un atbildība par paša veselību, sākot no veselīga dzīvesveida un beidzot ar regulārām veselības pārbaudēm.»

Mauriņa stāsta, ka insulta riska faktori, kurus var ietekmēt samazinot vai ārstējot ir augsts asinsspiediens un paaugstināts holesterīna līmenis asinīs (īpaši zema blīvuma holesterīna), mirdzaritmija, cukura diabēts, riska faktori, kas ir saistīti ar dzīvesveidu: smēķēšana, nepietiekama fiziska aktivitāte,  aptaukošanās, nepareizi ēšanas paradumi, pārmērīga alkohola lietošana, smēķēšana.

Kā vēl vienu riska faktoru viņa min, ir vecums, tomēr ar insultu var saslimt jebkurā vecumā.

Tāpēc ikviens interesents aicināts 11.maijā no pulkstens 14.00 līdz 17.00 uz Latvijas Universitātes galveno ēku (Rīgā, Raiņa bulvārī 19), kur foajē notiks Eiropas Insulta dienai veltīts pasākums.

Tā laikā iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas noteikt cukura un holesterīna līmeni asinīs, izmērīt asinsspiedienu un pulsu, kā arī konsultēties par mirdzaritmijas risku. Tāpat varēs saņemt konsultācijas par insulta riska faktoriem, simptomiem un profilaksi. Pasākumu organizē Latvijas Universitātes Neiroloģijas un neiroķirurģijas zinātniskais pulciņš sadarbībā ar pacientu biedrību ParSirdi.lv.

 

Statistika liecina, ka Latvijā valstī ir 2,5 reizes augstāka mirstība no insulta nekā vidēji Eiropas Savienībā, un mūsu valstī ik dienu no insulta mirst vidēji septiņi cilvēki.

Ref: 225.000.103.829

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas