Iedzīvotāji maz interesējas par ES sniegtām iespējām

Lai veicinātu pozitīvas pārmaiņas Latvijā, ir jāveicina plašāka sabiedrības organizētība un iedzīvotājiem aktīvāk jāiesaistās savu pašvaldību un valsts politiskajos procesos. Iedzīvotāji nepietiekami izmanto savas tiesības uzzināt un izmantot Eiropas Savienības (ES) sniegtās iespējas.

Tā Liepājā secināja eksperti Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā rīkotajā diskusijā Latvietis Eiropas Savienībā.

Pēc Politiskā centra EuroCivitas veiktā pētījuma datiem apmēram trešdaļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka ir vairāk zaudējuši, nekā ieguvuši, Latvijai iestājoties ES, norāda centra direktors Viktors Makarovs. «Šāda attieksme pārsvarā tiek pamatota ar valsts ekonomiskajām problēmām, pie kurām, spriežot objektīvi, ES nav vainojama,» tā Makarovs, piebilstot, ka Latvijas iedzīvotāji nereti pauž skeptisku attieksmi pret ES kā politisku kopienu, turklāt pastāv neticība solidaritātei starp ES dalībvalstīm.

«Šāda attieksme ir saprotama, taču tā ir jāmaina uz konstruktīvāku: dalība Eiropas Savienībā ir būtisks instruments Latvijas iedzīvotāju interešu realizēšanai. Iedzīvotājiem ir jāizrāda lielāka iniciatīva un jācīnās par savām iespējām arī Eiropas mērogā,» tā EuroCivitas direktors.

Tikmēr SKDS Sociāli politisko pētījumu projektu direktore Ieva Strode paudusi gandarījumu par intereses pieaugumu attiecībā uz jautājumu, kāda ir Latvijas vieta Eiropā. Strode cer – jo vairak tiks diskutēt un izzināts par šo tēmu, jo ciešāka būs iedzīvotāju un ES organizācijusadarbība.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas