Ieildzis darbs pie topošās valdības sadarbības dokumentiem

Lai arī darbs pie topošās valdības sadarbības dokumentiem ir nedaudz iekavējies, premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš (JV) joprojām cer, ka valdība tiks apstiprināta nākamnedēļ.

Kariņš trešdien, 16.janvārī, pēc partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja, ka ceturtdien politiķi varētu noslēgt darbu pie sadarbības līguma, kur joprojām ir diskusijas par vienu no punktiem. Tāpat tiks turpināts darbs pie valdības deklarācijas, jo pašlaik ir vienošanās aptuveni par trešdaļu no tās. Savukārt par fiskālās disciplīnas līgumu politiķi jau ir vienojušies.

Iepriekš Kariņš bija plānojis vienoties par visiem šiem dokumentiem līdz ceturtdienas vakaram, taču tagad sanāksme ir iecerēta arī piektdien, 18.janvārī. Politiķis teica, ka labāk tagad veltīt vienu papildu dienu diskusijām, nekā pēc tam spriest par kādu no neatrisinātiem jautājumiem mēnesi.

Kariņa tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni notiks kā iecerēts, 21.janvāra pēcpusdienā. Politiķis joprojām uzskata, ka balsojums par valdības apstiprināšanu varētu notikt nākamnedēļ.

Vairāki topošās koalīcijas partneri pēc trešdienas tikšanās norādīja, ka attiecībā uz sadarbības līgumu vēl jātiek skaidrībā ar vienu no tā punktiem. Iepriekš būtiskas domstarpības bija par koalīcijas deputātu pienākumu neatbalstīt ministru demisijas pieprasījumus un opozīcijas likumprojektus bez saskaņošanas.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošais sadarbības līguma projekts, partija KPV LV mudina svītrot vairākus punktus tieši par koalīcijas frakciju deputātu pienākumiem. Piemēram, viens no šādiem punktiem paredz neatbalstīt opozīcijas likumprojektus bez iepriekšējās saskaņošanas, kā arī neatbalstīt sadarbības partneru un atsevišķu deputātu priekšlikumus, kuri ir pretrunā ar valdības deklarācijas prioritātēm.

KPV LV arī nepiekrīt punktam, kas paredz neierosināt un neatbalstīt deputātu pieprasījumus, priekšlikumus par neuzticības izteikšanu valdībai vai ministriem, kā arī opozīcijas ierosinātu Saeimas ārkārtas sēžu sasaukšanu, ja vien par to nav pieņemts atsevišķs koalīcijas lēmums. Tā vietā KPV LV rosina vismaz nedēļu pirms šāda lēmuma galīgas pieņemšanas rakstiski informēt pārējos sadarbības partnerus un premjeru par ieceri atbalstīt pamatotus deputātu pieprasījumus vai priekšlikumus par neuzticības izteikšanu.

Valdībā plāno strādāt piecas partijas – Jaunā Vienotība, Jaunā konservatīvā partija, KPV LV, nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK, kā arī Attīstībai/Par!.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas