Ielūgumiem uz Dziesmu un deju svētku pasākumiem tiks atvēlēti ne vairāk kā 2% no kopējā biļešu skaita

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pasākumos ielūgumiem un svētku procesa uzturētājiem tiks atvēlēti ne vairāk kā 2% no kopējā biļešu skaita, liecina valdībā pieņemtais svētku maksas pakalpojumu cenrādis.

Publiskajā tirdzniecībā tiks nodrošināti 74% biļešu, bet iepriekšpārdošanā – 24%. Svētku programma kopumā sastāvēs no 65 pasākumiem, no kuriem 43 būs bezmaksas, bet 19 – maksas.

Cenrādī iekļauti svētku centrālie pasākumi – deju lieluzvedums Māras zeme un noslēguma koncerts Zvaigžņu ceļā, kuru ģenerālmēģinājuma biļetēm plānots noteikt cenu no septiņiem līdz 45 eiro, bet koncertiem – no 15 līdz 65 eiro.

Biļetes uz sadziedāšanos maksās septiņus eiro.

Viszemākās biļešu cenas divu līdz desmit eiro apmērā plānotas bērnu vokālo ansambļu koncertuzvedumam, kam seko vokālo ansambļu koncerts Laiku viju gredzenā, uz kuru biļešu cenu plānots noteikt piecu līdz 25 eiro apmērā. Septiņu līdz 25 eiro amplitūdā biļetes maksās uz mazākumtautību kolektīvu koncertu Pa saulei, tautas mūzikas koncertu Visas manas skaistas dziesmas un latviešu tautas tērpu skati, bet par speciālo tribīnes vietu Svētku gājienā plānots prasīt 25 eiro.

Garīgās mūzikas koncerta ES esmu biļetēm plānots noteikt cenu no desmit līdz 35 eiro, deju koncerta Vēl simts gadu dejai biļetes maksās pieci līdz 35 eiro, bet kokļu mūzikas koncerta Stīgo, brālīt! Stīgo, māsiņ! un latviešu vokāli simfoniskās mūzikas koncerta biļetes – pieci līdz 35 eiro.

Iecerēts, ka septiņi  līdz 35 eiro biļetes maksās uz pūtēju orķestru koncertu Pieskāriens laikam un vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncertu Tev tuvumā.

Maksu par biļetēm sākotnēji iekasēs biļešu tirdzniecības pakalpojumu sniedzējs, pēc tam to pārskaitīs Latvijas Nacionālā kultūras centra budžetā. Ieņēmumi no biļešu realizācijas ir plānoti 2 039 645 eiro apmērā.

Kā ziņots, biļetes uz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pasākumiem iedzīvotāji varēs iegādāties no 3.marta, liecina paziņojums Dziesmusvētku interneta vietnē.

Vienā pirkumā pircējam uz katru pasākumu būs iespējams nopirkt ne vairāk kā četras biļetes. Bērni līdz septiņu gadu vecumam, ja viņiem nebūs nepieciešama atsevišķa sēdvieta, pasākumus varēs apmeklēt bez maksas. Arī visiem Svētku dalībniekiem, uzrādot dalībnieka karti, būs iespēja bez maksas vērot noslēguma koncertu Mežaparka Lielajā estrādē.

Biļešu iepriekšējā rezervācija ir paredzēta arī sociālām grupām, piemēram, cilvēkiem ar kustību traucējumiem, daudzbērnu ģimenēm ar ģimenes karti «3+». Šīm sociālajām grupām tiks piemērota arī 10% atlaide biļešu iegādei. Tāpat svētku pasākumu biļešu rezervācija atvēlēta arī atsevišķām mērķgrupām – svētku tradīcijas uzturētājiem ārvalstīs Pasaules Brīvo Latviešu apvienībai un Eiropas Latviešu apvienībai u.c.

Jau vēstīts, ka XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks Rīgā no 2018.gada 30.jūnija līdz 8.jūlijam. Kārtējie Dziesmu un deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē.

Ref:224.000.103.4043

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas