AM un IeM apsver ugunsdzēsēju depo veidošanu Ādažos

Efektīvākai un ātrākai ugunsgrēku dzēšanai Aizsardzības ministrija (AM) un Iekšlietu ministrija (IeM) apsver iespēju Ādažos izveidot ugunsdzēsības depo, liecina atbildīgo amatpersonu teiktais notikušajā Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā.

Patlaban Ādažos depo nav, tāpēc ugunsgrēkus šajā apkārtnē brauc dzēst brigādes no tuvākajiem rajoniem, komisijā norādīja Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieks Ivo Mogiļnijs, kura pārstāvētās nozares pārziņā ir Ādažu poligons. Šajā poligonā šovasar izcēlās plašs meža ugunsgrēks.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks Intars Zitāns komisijā teica, ka oktobra sākumā paredzēta kopīga aizsardzības un iekšlietu resora pārstāvju tikšanās, lai apspriestu iespējamību izveidot vienotu depo. VUGD uzskata, ka ar trīs tehnikas vienībām šādā depo būtu pietiekami, lai nosegtu Ādažu apkārtni.

Patlaban nav zināms, vai depo izveidošana tiktu finansēta no Aizsardzības vai Iekšlietu ministrijas budžeta.

Ņemot vērā minēto, Saeimas komisija nolēma vērsties pie Ministru kabineta ar aicinājumu gatavojot nākamā gada budžetu izskatīt jautājumu par finansējumu depo izveidošanai. Tāpat komisija informēs valdību par nepieciešamību stiprināt Valsts meža dienesta kapacitāti ugunsgrēku dzēšanā.

Savulaik Ādažos jau bija ugunsdzēsēju depo, taču tas tika likvidēts. Pirms vairākiem gadiem Finanšu stabilizācijas procesa gaitā Ādažu novada pašvaldībai tika noteikta stingra finansiālās darbības uzraudzība. Finanšu ministrija tolaik pārmeta pašvaldībai finanšu līdzekļu izšķērdēšanu.

Reaģējot uz valsts puses pārmetumiem, Ādažu novada dome 2011.gadā atteicās no vairākām funkcijām, kuras pamatā nodrošina valsts. Cita starpā pašvaldība nolēma no 2011.gada februāra vairs nenodrošināšot ugunsdzēsības funkciju. Arī valsts puse izvēlējās ugunsdzēsēju depo uzturēšanu no pašvaldības nepārņemt, līdz ar to ugunsdzēsēju postenis tika likvidēts, bet tā telpas tagad izmanto pašvaldības policija.

Jau ziņots, ka 10.jūnijā Ādažu poligonā izcēlās ugunsgrēks. No kopējās uzmērītās ugunsgrēka platības – 770 hektāriem – izdedzis pieaudzis mežs 140 hektāru platībā, kā arī izdegušas jaunaudzes 260 hektāru platībā. Atlikušajā daļā uzmērītas teritorijas ir cietuši purvāji un virsāji.

Nacionālo bruņoto spēku Ādažu poligons ir izvietots Ādažu un Sējas novadu administratīvajās teritorijās, poligona platība aizņem vairāk nekā 13 000 hektāru un tas ir viens no lielākajiem Baltijas valstīs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas