IeM ieceļotāju uzskaites kontroles informācijas sistēmas izveidošanai nepieciešami 37 000 eiro

Iekšlietu ministrijai (IeM) ieceļotāju uzskaites kontroles informācijas sistēmas (IECIS) izveidošanai nepieciešami ne vairāk kā 37 000 eiro.

IECIS izveidošanai nepieciešamos izdevumus ne vairāk kā 37 000 eiro apmērā plānots segt no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. 18.augustā valdība atbalstīja, ka IeM varēs iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā rīkojuma projektu par finanšu līdzekļu piešķiršanu.

Tāpat valdība noteica, ka jautājums par papildu valsts budžeta līdzekļu 2021.gadā un turpmāk piešķiršanu IECIS uzturēšanai izskatāms Ministru kabinetā turpmāko gadu budžeta sagatavošanas procesā.

Valdība arī noteica, ka IeM būs tuvākajā laikā valdībā jāiesniedz grozījumi COVID-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, paredzot deleģējumu Ministru kabinetam izstrādāt IECIS izveidošanas un darbības regulējumu.

Jau vēstīts, ka no 16.jūlijā visiem starptautisko pārvadājumu pasažieriem pirms ieceļošanas Latvijā jāiesniedz pārvadātājam aizpildīta anketa, norādot pēdējo 14 dienu laikā apmeklētās valstis, kontaktinformāciju un izvēlēto adresi, kur paredzēts aizvadīt divu nedēļu pašizolācijas laiku, kā arī apliecinot, ka ievēros valstī noteiktos epidemioloģiskās drošība pasākumus.

Informācija par pasažieriem, kuri ir bijuši COVID-19 plaši skartās valstīs, tiks nodota Valsts policijai pašizolācijas kontrolei, bet par pārējiem pasažieriem – Slimību profilakses un kontroles centram (SPKC), lai nepieciešamības gadījumā operatīvi apzinātu iespējamās kontaktpersonas. No pasažieriem iegūtie dati tiks glabāti 14 dienas epidemioloģiskās izmeklēšanas vajadzībām un pēc tam tiks dzēsti.

Sākotnēji anketas būs papīra formā līdz tiks izveidota elektroniska ieceļotāju reģistrācijas sistēma.

Informācijas sistēmas mērķis ir sagatavot ērtu, drošu, vienkāršu un modernu anketas aizpildīšanas risinājumu personām, kuras ierodas vai atgriežas Latvijā no ārvalstīm, kā arī sniegt atbalstu Valsts policijai, Valsts robežsardzei un SPKC.

Ņemot vērā neprognozējamo situāciju epidemioloģiskajā jomā pasaulē un Latvijā, ja minētais jautājums netiek atrisināts, tas var radīt būtiskus riskus un kaitējumu sabiedrības interešu nodrošināšanai veselības aizsardzības jomā.

Sistēma paredzētu iespēju sašķirot un uz policijas iecirkņiem nosūtīt kontroles veikšanai nepieciešamo informāciju no anketām par konkrētiem ieceļotājiem, kuriem ir noteikta pašizolācija.

Tāpat sistēma paredzētu iespēju Valsts robežsardzei atbilstoši starpvalstu līgumiem nodot informācija par personām, kuras dodas uz partneru valsti šķērsojot Latviju.

Sistēma arī paredzētu iespēju nodrošināt SPKC ar nepieciešamajiem datiem par ar konkrēto personu kopā ceļojošām personām, kā arī uzlabot apkopoto datu kvalitāti un aprites ātrumu.

Sistēma arī uzlabotu pašizolācijā esošo personu uzraudzību, paredzot administratīvo funkcionalitāti policijas iecirkņu inspektoriem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas