IeM tuvāko gadu budžetā vēlas finansējumu algu palielināšanai, ugunsdzēsēju auto

Iekšlietu ministrija (IeM) vidējā termiņa budžetā no 2021.gada līdz 2023.gadam prioritārajiem pasākumiem vēlas 285 141 722 eiro, tostarp, atalgojuma palielināšanai un jaunām ugunsdzēsēju automašīnām, informē ministrijā.

Nauda nepieciešama atlīdzības paaugstināšanai iekšlietu nozares amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, proti, policistiem, ugunsdzēsējiem un citām amatpersonām. IeM norādīja, ka daudzām minētajām amatpersonām patlaban ir noteikta mēnešalga, kura ir zemāka par vidējo mēnešalgu, kas paredzēta nozari regulējošajos noteikumos. IeM informēja, ka, piemēram, paredzēts palielināt iekšlietu nozares kadeta mēnešalgu no 588 eiro uz 620 eiro mēnesī.

IeM finansējums nepieciešams arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) autotransporta bāzes uzturēšanai un atjaunošanai, kā arī VUGD depo rekonstrukcijai un būvniecībai.

Finansējums nepieciešams runas tehnoloģiju platformas funkcionalitātes izmantošanai nepieciešamā audio un video aprīkojuma iegādei, Operatīvās vadības centra izveidei, Valsts drošības dienesta darbības prioritāro jomu stiprināšanai.

Drošības dienesta prioritātes netiek atklātas.

Tāpat finansējums nepieciešams tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonu izglītības sistēmas pilnveidei, Valsts robežsardzes personāla resursu atjaunošanai un kapacitātes stiprināšanai.

Neskaitot minēto finansējumu, IeM atsevišķi izdalījusi starpnozaru prioritātes. Tā kopumā trīs gados šīm prioritātēm nepieciešami 9 719 211 eiro. Nauda vajadzīga organizētās noziedzības apkarošanai, piemēram, veidot vienotu institūcijās nodarbināto izpratni un zināšanas par prioritārajām organizētās noziedzības darbības jomām un ietekmi. Finansējums arī vajadzīgs Narkotiku lietošanas un izplatības ierobežošanas plāna īstenošanai. Viens no plāna virzieniem, piemēram, ir narkotiku piedāvājuma un pieejamības samazināšana.

Finansējums arī vajadzīgs valsts materiālo rezervju iegādei, atjaunināšanai un uzturēšanai.

Jau ziņots, ka kopumā ministrijas prioritāro pasākumu īstenošanai 2021.gada budžetā papildus vēlas 1,8 miljardus eiro. Tik pat liela summa tiek prasīta 2022.gada budžetā, bet 2023.gada budžetā ministrijas prioritāro pasākumu īstenošanai vēlas 2,14 miljardus eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas