IeM vēlas 20% piemaksu policistiem un robežsargiem COVID-19 krīzes laikā

Iekšlietu ministrija (IeM) ir sagatavojusi priekšlikumu valdības koalīcijas partneriem policistiem un robežsargiem ieviest krīzes piemaksu 20% apmērā no atalgojuma.

Piemaksām ārkārtējās situācijas laikam nepieciešami pāris miljoni eiro, un naudu ņemtu no Iekšlietu ministrijas budžeta.

Piemaksas paredzētas tikai tām Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonām, kuras tiešā veidā iesaistītas ārkārtējās situācijas pasākumos.

Priekšlikumi iesniegti izskatīšanai 30.marta paredzētajā koalīcijas partneru sadarbības sanāksmē.

BNN jau rakstīja, ka valdība 26.martā nolēma, ka piemaksās par jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 izplatības novēršanu martā mediķi saņems līdz pat 50% no darba algas, bet tālāko divu mēnešu laikā tās būs 20% apmērā.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pēc valdības sēdes žurnālistiem pastāstīja, ka piemaksām mediķiem Ministru kabinets lēmis novirzīt astoņus miljonus eiro. Tādējādi valsts varēs pateikt «Paldies!» COVID-19 pandēmijas ierobežošanā iesaistītajiem mediķiem, skaidroja premjers.

Vēl par šo tematu: COVID-19 izplatības novēršanā iesaistītie mediķi saņems piemaksas līdz 50% no algas

Tāpat ziņots, ka Valsts policija un Valsts robežsardze ir iesaistīti ārkārtējās situācijas ierobežojumu kontrolē un citos pasākumos.

No 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar COVID-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību. Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) 24.martā gan paziņoja, ka ārkārtējā situācija, visticamāk, tiks pagarināta.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas