Iepirkumā par apzīmējumu uzklāšanu uz valsts ceļiem uzvarējis lietuviešu uzņēmums

Iepirkumā par horizontālo apzīmējumu uzklāšanu valsts autoceļu tīklā uz valsts autoceļiem Vidzemes un Latgales reģionā ir ieguvis Lietuvas uzņēmums Uab Biseris. Līdz ar to šajā autoceļu uzturēšanas jomā Latvijas tirgū ienāk jauns komersants, kas palielinās konkurenci nozarē, informē VAS Latvijas Valsts ceļi.

Vienlaicīgi iepirkums ir pārtraukts Centra un Kurzemes reģiona lotēs un pieņemts lēmums to sludināt atkārtoti ar mērķi saņemt saimnieciski izdevīgākos piedāvājumus.

Uab Biseris bija iesniedzis piedāvājumus visās četrās iepirkuma lotēs, tikmēr pārējie pretendenti katrs tikai vienā, turklāt tajā, kurā līdz šim jau sniedzis pakalpojumu, un to cenas bija augstākas par Biseris cenu. Ņemot vērā to, ka 2020.gada būvdarbu sezonā ceļu būvdarbu tirgū ir vērojams būtisks cenu samazinājums, kā arī to, ka līguma noslēgšanas gadījumā ceļu horizontālā apzīmējuma uzklāšanas darbu izpilde būtu uzsākama nākamā gada pavasarī, pārtraucot iepirkuma procedūru 1. un 3.daļā, un izsludinot jaunu iepirkumu attiecīgajās iepirkuma daļās, pasūtītājam ir iespēja iegūt saimnieciski izdevīgākus piedāvājumus, kas ir sevišķi būtiski līdzekļu efektīvai izmantošanai, slēdzot ilgtermiņa līgumu, skaidro LVC.

Iepirkums par valsts autoceļu asfaltēto segumu brauktuvju horizontālo apzīmējumu atjaunošanas darbu veikšanu 2020.–2025.gadā Elektronisko iepirkumu sistēmā (EIS) tika izsludināts šā gada 14.janvārī. Tas tika sludināts četrās daļās, pa reģioniem: Centra, Vidzemes, Kurzemes un Latgales reģionā.

Iepirkuma komisijas lēmumu līdz 5.oktobrim var apstrīdēt Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB). Ja iepirkuma komisijas lēmums netiks apstrīdēts, tiks noslēgti līgumi ar Uab Biseris. Iepirkums pārtrauktajās daļās tiks izsludināts atkārtoti, norāda LVC.

LVC jau iepriekš informēja, ka 2020.gadā, salīdzinot ar vairākiem iepriekšējiem gadiem, būvdarbu iepirkumos ir pieaugusi konkurence un vienā iepirkumā piedalās vidēji 5,5 pretendenti pretstatā 3,6 pretendentiem pērn. Savukārt ceļu pārbūves darbu izmaksas ir strauji samazinājušās, salīdzinot ar 2019.gadu – par 27%.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas