Iepretim IKEA cels tirdzniecības centru; plāno ieguldīt 68 milj. un veicināt «zaļo domāšanu»

Uz Rīgas un Stopiņu novada robežas, iepretim IKEA, uzsākta jauna tirdzniecības centra būvniecība. Jaunajā ēkā plānots ieguldīt 68 miljonu eiro lielas investīcijas, informē SIA VPH Latvia direktors Juris Barkāns.

Plānots, ka tirdzniecības centrā Sāga būs mājas preču un pārtikas veikali, sporta un atpūtas zona, kā arī vieta, kur izklaidei un bērniem. Tāpat neizpaliks arī iespējas paēst «street food» koncepta ielā. Vēl ēkā būs arī biroju centrs.

Pie iepirkšanās centra būs arī dīķis ar labiekārtotu atpūtas zonu.

Barkāns norāda, ka Rīgas un Stopiņu robeža pēdējos gados attīstās par jaunu darījumu un atpūtas vietu. Tirdzniecības centra attīstītāji iecerējuši Sāgā veicināt «zaļo domāšanu» un mudināt uz videi draudzīgākiem paradumiem.

Plānots, ka jaunais centrs tiks nodots ekspluatācijā nākamā gada rudenī. Tā kopējā platība būs 57 000 kvadrātmetri. Šobrīd Stopiņu novada dome ir izsniegusi būvniecības atļauju jaunā centra būvniecības darbiem un uzsākti sagatavošanās darbi celtniecībai.

Iepirkšanās centru Sāga attīsta VPH Latvia kopā ar Estmak Capital. VPH attīsta un pārvalda pasaules mēroga komerciālos nekustamos īpašumus starptautiskiem un vietējiem nomniekiem Baltijas valstīs un Baltkrievijā. Uzņēmuma veiksmes pamatā ir pieeja «nomnieks pirmais», kas nozīmē, ka tā virzītājspēks ir nomnieki.

Investīciju un attīstības uzņēmums Estmak Capital kopš 2008.gada nodarbojas ar dzīvojamo un komerciālo nekustamo īpašumu projektu attīstīšanu Baltijas valstīs. Uzņēmuma galvenais virziens ir «zaļās ēkas» veidošana – viena no pēdējo gadu pasaules tendencēm, kuras mērķis ir samazināt enerģijas un materiālo resursu patēriņu visā ēkas dzīves ciklā.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas