No ierindas izgājušas AS Balticovo notekūdeņu attīrīšanas iekārtas

No ierindas pirmdien, 11.aprīlī, izgājušas putnkopības uzņēmuma AS Balticovo ražošanas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas. Gājušas bojā notekūdeņus attīrošās baktērijas – to pēkšņās bojāejas iemesli tiek skaidroti.

Uzņēmuma darbinieki veic neatliekamos pasākumus avārijas ietekmes mazināšanai uz apkārtējo vidi. Par notikušo informēta arī Valsts vides dienesta (VVD) Jelgavas reģionālā vides pārvalde (Jelgavas RVP), kas uzrauga uzņēmuma darbības, kā arī apseko Verģupi un Iecavas upi.

Pēc AS Balticovo sniegtās informācijas, uzņēmums līdz minimumam samazinājis ražošanas procesus, līdz ar to arī saražoto notekūdeņu daudzumu. Iespēju robežās darbu uzsākušas rezerves vecās attīrīšanas iekārtas. Jelgavas RVP uzdevusi uzņēmumam veikt nepārtrauktu Iecavas upes pietekas (Verģupes) ūdens monitoringu, informē VVD.

Uzņēmums informējis vides pārvaldi, ka veic notekūdeņu attīrīšanas sistēmas attīrīšanas darbus – tiek izvāktas bojā gājušās dūņas. Līdz nedēļas beigām attīrīšanas baseinā plānots ievietot jaunas dūņas un uzsākt to ieaudzēšanu.

VVD situāciju uzņēmumā vērtē kā ļoti nopietnu apdraudējumu – ik dienu AS Balticovo vidē novada aptuveni 500 m3 notekūdeņu. Tiek skaidroti notekūdeņu attīrīšanas sistēmas baktēriju pēkšņās bojāejas cēloņi.

VVD šobrīd noskaidro Verģupes stāvokli pēc AS Balticovo avārijas.

Ref: 102.000.102.12394

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas