Ierosina fotoradaru ieviesēja tiesiskās aizsardzības procesu

Tiesā ierosināts fotoradaru ieviesēja Vitronic Baltica un partneri tiesiskās aizsardzības process, atklāj uzņēmuma valdes loceklis Sergejs Borisovs.

Ņemot vērā radušos situāciju ar kreditoriem un Vitronic Baltica un partneri finansiālās grūtības, 26.jūlijā tiesā ir iesniegts pieteikums par tiesiskās aizsardzības procesa lietas ierosināšanu.

Borisovs norāda, ka uzņēmums ir izpildītājs valsts institūciju deleģētām funkcijām, uzņemoties arī papildu apgrūtinājumus, kas iepriekš nav apzināti kā riski un kuros nav jūtams valsts institūciju un mediju atbalsts un izpratne.

Sabiedrībai ir radies maldīgs priekšstats par Vitronic Baltica un partneri finansiālajiem ieguldījumiem un ieguvumiem. Kopš projekta īstenošanas sākuma, uzņēmums ir ieguldījis vairāk nekā 3 miljonus latu, taču atpakaļ saņēmis 220 tūkstošus latu, kas ir tikai 7,3 % no ieguldītās summas. Šo apstākļu rezultātā Vitronic Baltica un partneri ir virkne neizpildītu saistību pret kreditoriem, kuri, pamatojoties uz publiskajā telpā izskanējušo nepatieso informāciju, izdara spiedienu, atsaka preču piegādes un pakalpojumu sniegšanu, kā rezultātā vēl vairāk tiek apgrūtināta projekta īstenošana, tā Borisovs.

Atbilstoši Maksātnespējas likuma 3.panta pirmajai daļai «tiesiskās aizsardzības process ir tiesiska rakstura pasākumu kopums, kura mērķis ir atjaunot parādnieka spēju nokārtot savas saistības, ja parādnieks nonācis finansiālās grūtībās vai uzskata, ka tajās nonāks», tāpēc Vitronic Baltica un partneri izmantoja likumā noteiktās tiesības savu un kreditoru interešu aizsardzībai, skaidroja Borisovs.

27.jūlijā tiesā ir ierosināta Vitronic Baltica un partneri tiesiskās aizsardzības procesa lieta. Saskaņā ar tiesas lēmumu Vitronic Baltica un partneri divu mēnešu laikā ir jāizstrādā un ar kreditoriem jāsaskaņo tiesiskās aizsardzības pasākumu plāns.

Vitronic Baltica un partneri sākotnēji plāno izstrādāt un ar nozīmīgākajiem kreditoriem, tostarp Valsts policiju, saskaņot tiesiskās aizsardzības plāna pamatprincipus un tikai pēc tam tos iekļaut plānā, kas savukārt tiks saskaņots ar kreditoriem likumā paredzētā kārtībā, norādīja valdes loceklis.

Par tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna apstiprināšanu lems tiesa.

Vitronic Baltica un partneri ir pārliecināta, ka likumā paredzētā aizsardzība sniegs iespēju sekmīgi sakārtot attiecības ar kreditoriem un pabeigt sabiedrībai nozīmīgo publiskās un privātās partnerības projektu, kas kalpos par vērtīgu piemēru turpmākajiem sociāli nozīmīgiem publiskās un privātās partnerības projektiem Latvijā.

Ref: 102.000.102.2111

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

  1. sabiedrība un mediji patiesi bija noskaņoti negatīvi pret šiem fotoradariem – ledusskapjiem, bet tas saistīts ar caurspīdīguma trūkumu, tāpēc ir saprotams

  2. Pārsteidzoša ir valsts pārvaldes struktūru, atsevišķu valsts amatpersonu paziņojumi, pretēji statistikai, pretēji sabiedrības noskaņojumam, pretēji radaru izvietošanas politikai. Joprojām tiek uzstāts turpināt izgāztu projektu, atklāti tiek lobētas Vitronic intereses.

    Ir jāsāk vākt parakstus par VITRONIC un valsts līguma publicēšanu.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas