Ierosināta lieta par garantētā minimālā ienākuma līmeņa atbilstību Satversmei

Satversmes tiesa (ST) ierosinājusi lietu par garantētā minimālā ienākuma līmeņa atbilstību Satversmei, informē ST pārstāve Ketija Strazda.

Lieta ierosināta pēc tiesībsarga pieteikuma, kurā pausts, ka Ministru kabineta (MK) noteiktas garantētais minimālais ienākums 53 eiro mēnesī neatbilst sociāli atbildīgas valsts principam, nenodrošina cilvēka cieņas aizsardzību un neizpilda no Satversmes 109.panta izrietošo pozitīvo pienākumu valstij sniegt personai tai nepieciešamo sociālo palīdzību.

Tiesībsargs norāda, ka valdība ilgstoši garantēto minimālo ienākumu līmeni nav paaugstinājusi tā, lai tas atbilstu Satversmei. Valstij esot pienākums savu politiku vērst uz sociālā un mantiskā stāvokļa izlīdzinājumu, nevis uz sociālo un mantisko atšķirību nostiprināšanu un izvēršanu. Garantētais minimālais ienākumu līmenis šobrīd neesot pietiekams, lai nodrošinātu personu pamatvajadzības, līdz ar to tas nevarot nodrošināt cilvēka cienīgu dzīves līmeni.

ST informē, ka MK aicināts līdz 23.decembrim iesniegt atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu.

Vēl par šo tematu: Tiesībsargs vērsies tiesā par garantētā minimālā ienākuma līmeņa neatbilstību Satversmei

Lietas sagatavošanas termiņš ir 2020. gada 21. marts. Par lietas izskatīšanas procesa veidu un datumu tiesa lemj pēc lietas sagatavošanas.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. 50 euro ar to es varētu gan pa telefonu nomaksāt, internetu, elektrību un arī maizi nopirkt. Nebūtu tik daudz atkarīgs no vecēku pārtikas. Uz pusi mazāk ka ģimenes apgādājamā zaudēšanas pensija.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas