Ieslodzījuma vietās līdz šim neviens COVID-19 gadījums nav konstatēts

Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure

Latvijas Ieslodzījuma vietās neviens COVID-19 gadījums līdz šim nav konstatēts – ar to pagaidām nav saslimuši ne ieslodzītie, ne cietumu darbinieki, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšniece Ilona Spure.

Pēc viņas teiktā, katrs jauns ieslodzītais pēc nonākšanas cietumā, neatkarīgi no pašsajūtas vai simptomiem, uz 14 dienām tiek ievietots karantīnā, lai pārliecinātos, ka šis cilvēks nav inficējies ar COVID-19. Savukārt cietumu darbiniekiem ik rītu, ierodoties darbā, tiek mērīta ķermeņa temperatūra, un, ja tā ir paaugstināta, darbinieks tiek sūtīts pie sava ģimenes ārsta.

Ieslodzītajiem uz laiku ir liegtas klātienes tikšanās ar tuviniekiem, taču tās tiek atļautas videokonferences formātā, stāstīja Spure.

Viņa informēja, ka klātienē ar cietumos ievietotajām personām var tikties vienīgi procesuālie dalībnieki, taču arī šim nolūkam paredzētās telpas esot aprīkotas ar stikla starpsienu.

IeVP vadītāja atzina, ka pagaidām vairums ieslodzīto pret COVID-19 dēļ noteiktajiem ierobežojumiem un aizliegumiem raugās ar izpratni, jo paši nevēlas būt apdraudēti. Līdz ar to pagaidām izskatās, ka cietumos risks inficēties ar COVID-19 ir zemāks nekā ārpasaulē, atzina IeVP vadītāja.

Lasiet arī: Infektologs: Kamēr nebūs COVID-19 vakcīnas, kaut kāda distancēšanās sabiedrībā būs jāievēro

Vienlaikus gan viņa norādīja, ka IeVP ir skaidrs rīcības plāns situācijai, ja tomēr cietumos kādai personai tiks konstatēta COVID-19. «Ir sagatavotas telpas – gan Olaines cietuma slimnīcā, gan arī citos cietumos – bloki, kuros izolētās kamerās būtu iespējams izvietot cilvēkus, ja viņiem tiktu konstatēta šī vīrusa saslimšana,» sacīja Spure.

Kā ziņots, COVID-19 pandēmijas dēļ Latvijā no 13.marta līdz 12.maijam izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot virkni aizliegumu un ierobežojumu, lai samazinātu jaunā koronavīrusa izplatīšanos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas