Iesniegti paziņojumi par 3 258 darbinieku plānoto atlaišanu no 19 uzņēmumiem

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) pašlaik ir saņemti paziņojumi par 3 258 darbinieku plānoto atlaišanu no 19 uzņēmumiem.

Par atlaišanām ziņojušas transporta un uzglabāšanas, administratīvo un apkalpojošo dienestu, izmitināšana un ēdināšanas pakalpojumu, vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības, atkritumu apsaimniekošanas, apstrādes rūpniecības, nekustamo īpašumu tirgus, mākslas, izklaides un atpūtas nozares, profesionālo, zinātnisko un tehnisko, kā arī finanšu un apdrošināšanas pakalpojumu sniedzēji un mežsaimniecības nozares uzņēmumi.

Marta izskaņā bezdarbnieku skaits valstī sasniedza 61 927 personas, turklāt martā bez darba esošo iedzīvotāju skaits audzis par 3 680.

Savukārt brīvo vakanču skaitā novērojams kritums. Kopš pirmdienas, 30.marta, to skaits sarucis par 636, sasniedzot 26 971.

Lasiet arī: ANO ģenerālsekretārs: COVID-19 ir lielākais pārbaudījums kopš Otrā pasaules kara

Jau vēstīts, ka Latvijā šogad februāra beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,3% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas bija par 0,1 procentpunktu mazāk nekā mēnesi iepriekš.

2020.gada februāra beigās NVA bija reģistrēti kopumā 58 247 bezdarbnieki, bet janvāra beigās – 58 832 bezdarbnieki.

NVA direktore Evita Simsone intervijā Latvijas Radio sacīja, ka patlaban bezdarbnieku skaita pieaugums ir mērens un par krīzi to vēl nevar nosaukt, taču reālā situācija būs redzama vien aprīļa vidū, kad būs apritējis aptuveni mēnesis kopš jaunā koronavīrusa izplatības dēļ noteiktās ārkārtējās situācijas iestāšanās.

Krīzes skartajiem uzņēmumiem valsts piedāvā trīs atbalsta pasākumus – nodokļu nomaksas termiņa pagarinājumu, paātrinātu pievienotās vērtības nodokļa atmaksu, kā arī dīkstāves kompensācijas.

Līdz 28.martam Valsts ieņēmumu dienests no uzņēmumiem bija saņēmis 498 iesniegumus dīkstāves pabalsta piešķiršanai par 2 863 darbiniekiem. Savukārt pabalsts jau piešķirts 25 darba devējiem par to 127 darbiniekiem. Pabalsti piešķirti par kopējo summu 30 445,17 eiro. Pabalstu līdz 70% no algas, bet ne vairāk kā 700 eiro izmaksā darba ņēmējam.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas